Haber Detayı
04 Ağustos 2020 - Salı 20:56 Bu haber 3795 kez okundu
 
Korona kurallarının freni patladı!
İktidar milletvekilleri, Belediye Başkanları uymayınca korona virüs salgınından korunma kurallarının..
SAĞLIK Haberi
Korona kurallarının freni patladı!

Haber: Yaşar KARAASLAN

İktidar milletvekilleri, Belediye Başkanları uymayınca korona virüs salgınından korunma kurallarının freni patladı. Hastanelerdeki Korona virüs kuyruğunda da kurallar unutuldu. Korona virüs testi yaptırmak isteyen vatandaş, Eğitim ve Araştırma Hastanesine (Malatya Devlet Hastanesi) akın etti. Kuyruklarda ve salonda sosyal mesafe kuralları yok sayıldı.  

Başta Vali Aydın Baruş olmak üzere, Sağlık İl Müdürlüğü’nün “Sosyal mesafe, hijyen ve maske” kurallarına sıkı sıkıya uyalım uyarıları,  hem iktidar milletvekilleri hem de yerel yöneticiler (Belediyeler) hem de vatandaşlar tarafından dikkate alınmayınca Korona virüs salgını patladı Vatandaşlar hastanelere akın ediyor. Kurallara sıkı sıkıya uyması gereken hastanelerde oluşan kuyruklar nedeniyle sosyal mesafe kuralları unutuldu.

Propaganda veye reklam amaçlı geziler

Özellikle iktidar milletvekillerinden bazılarının propaganda ve/veya reklam amaçlı yaptığı geziler, Belediyelerin açılış-temel atma- mahalle gezilerinde sosyal mesafe kuralını hiçe sayan kalabalığı TV’lerde izleyen, gazetelerde boy boy fotoğrafları gören vatandaş; “Milletvekilleri, Belediye Başkanları rahatça gezebiliyorlarsa demek ki o kadar da kötü değilmiş" düşüncesiyle, ziyaretlerde, çarşıda, banka kuyruklarında, işte, alış-verişte kuralları hiçe saymaya başladı.

Vatandaşların kuralları hiçe saymasının en son örneği de bugün ( Ağustos 2020) akşam saatlerinde Yeni Devlet Hastanesinde yaşandı. Test yaptırmak için Acil sevisin önünde oluşturduğu kuyruklarda sosyal mesafe kuralını hiçe saydı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Korona, kurallarının, freni, patladı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });