Haber Detayı
10 Aralık 2019 - Salı 21:32 Bu haber 837 kez okundu
 
Kent Konseyinden “Uygulamalı girişimcilik” eğitimi
KOSGEB-FKA ve Kent Konseyi Engelliler Çalışma..
EKONOMİ Haberi
Kent Konseyinden “Uygulamalı girişimcilik” eğitimi

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi, vatandaşların sosyal ve ekonomik döngünün içinde yer almasını sağlamak amacıyla uygulamalı girişimcilik kursu açtı. KOSGEB-FKA ve Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu işbirliğiyle açılan ve 4 gün sürecek eğitimle ilgili Kent Konseyi’nden yapılan açıklamada;

“Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği, KOSGEB ve Fırat Kalkınma Ajansı işbirliğinde 30’ar kişilik iki grup halinde toplam 60 kursiyerin katıldığı “KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” kursu açıldı.

Kursla ilgili açıklamada bulunan Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu Temsilcisi Seyit Soner Yılmaz, iş kurma, ülke ekonomisine katkı sunmak ve sosyal hayatın canlanması adına girişimcilik kurslarının çok önemli olduğunu vurguladı. Kent Konseyi olarak daha öncede yüzlerce kişiye girişimcilik kursu verdiklerin ifade eden Yılmaz, “ Özellikle engelli, engelli yakınları ve kadınlara yönelik düzenlediğimiz kurslara gösterilen talepler oldukça memnun edici. Bu kapsamda desteklerinden dolayı Fırat Kalkınma Ajansına ve KOSGEB’e çok teşekkür ediyoruz” dedi.

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Kursu Eğitmeni Mehmet Yılmaz, Uygulamalı Girişimcilik Kursu eğitimlerinin örgün eğitim ve uzaktan eğitimler ile kursiyerlere ulaştıklarını belirtti. Yılmaz, kent ve ülke ekonomisine katkı sağlamak adına düzenlenen girişimcilik kurslarının 4 gün süreceğini söyledi.” İfadeleri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kent, Konseyinden, “Uygulamalı, girişimcilik”, eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });