Haber Detayı
17 Şubat 2021 - Çarşamba 19:02
 
Kaçak işyerinde oyun
Ruhsatı olmayan işyerinde, okey ve iskambil kağıtları ile oyuna hazır masalarda yakalan 28 ...
ASAYİŞ Haberi
Kaçak işyerinde oyun

Yasak günlerinde oyun ve kumar hastalığı pahalıya patladı. Polis 2 ayrı işyerine yaptığı baskında 33 kişiye, para ve idari yaptırım uyguladı. Ruhsatı olmayan işyerinde, okey ve iskambil kağıtları ile oyuna hazır masalarda yakalan 28 kişiye idari yaptırım, başka bir işyerinde ise kumar oynayan 5 kişiye de idari para cezası ve korona yasakları kapsamında idari yaptırım uygulandı.  Malatya Emniyet Müdürlüğünün baskınla ilgili yaptığı açıklamada;

1- Cezmi Kartay Caddesinde yapılan denetimde, bir işyerinin ruhsatsız olarak faaliyet gösterdiği, işyerinin lobi kısmında ve 1. Katlarında bulunan odalarında oyun masaları kurulmuş olduğu, masalarda iskambil kâğıtları ve okey takımlarının olduğu, işyerinin amaç dışı kullanıldığı, sosyal mesafe kurallarına uymayarak oyun oynadıkları tespit edilmiş, 28 şahsa sosyal mesafe kuralına uymadıklarından idari yaptırım tebliği yapılmış, ayrıca işyerinin ruhsatsız olması ile alakalı gerekli tutanak tanzim edilmiştir.

2- B. Hüseyinbey Mahallesinde bir işyerinde, kumar oynayan 5 şahsa 5326 SKM/34. maddesine istinaden idari para cezası uygulanmış, ayrıca kumar parası olan 200 TL para geçici olarak muhafaza altına alınmış, İşletmeci Ş. D. isimli şahıs hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlamak suçundan adli işlem yapılmış, ayrıca şahıslar hakkında covid-19 tedbirleri kapsamında idari yaptırım uygulanmıştır.”  Bilgileri yer aldı.

 

gazetemalatya.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaçak, işyerinde, oyun,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });