Haber Detayı
25 Ekim 2020 - Pazar 16:59
 
İyi oynadığımızı söyleyemem
Gençlerbirliği karşısında 2-1’lik skorla 3 puanı alan Malatyaspor Teknik Direktörü Hamzaoğlu...
SPOR Haberi
İyi oynadığımızı söyleyemem

Gençlerbirliği karşısında 2-1’lik skorla 3 puanı alan Malatyaspor Teknik Direktörü Hamzaoğlu, maç sonrası yaptığı değerlendirmede oyunun genelinde iyi oynayamadıkların belirterek “Oyunun tamamında iyi bir futbol oynadığımızı söyleyemeyeceğim. Hala eksiklerimiz var. Hem pandemiden dolayı antrenmansız kalan arkadaşlarımız hem geç katılan arkadaşlarımız… Yavaş yavaş hem bir oyun planı hem de oyuncu kadrosunu oluşturmak için çalışıyoruz. Hepsini bir arada yürütürken, bu arada da maç kazanmaya çalışıyoruz.” Dedi.

Yeni Malatyaspor’un teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, 2-1 galip geldikleri Gençlerbirliği karşılaşması sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, Gençlerbirliği karşısında iyi bir galibiyet ve 3 puan aldıklarını ifade etti.

Aldıkları puanın çok önemli olduğunu kaydeden Hamzaoğlu, “Aşağılardan yukarıya biraz çıkmamız gerekiyordu. Bir kaç hafta sonra bay takımı olacağız ve puansız geçeceğiz. Dolayısıyla o puansız geçtiğimiz haftada aşağılarda olmamak önemli moral açısından” dedi.

Hamzaoğlu, rakibin kendilerine önlemler alarak maça başladığını belirterek, şunları söyledi:

“Biraz önde başladık maçın başında belki biz iyi gibi görünüyorduk fakat ilk gölü biz yedik. Daha sonra rakibimiz bizden daha iyi oynamaya başladı. Daha iyi pas yapmaya başladılar. Oyunu oturtuncaya kadar epey zaman geçti. Yine de oyunun tamamında iyi bir futbol oymadığımızı söyleyemeyeceğim. Hala eksiklerimiz var. Hem pandemiden dolayı antrenmansız kalan arkadaşlarımız hem geç katılan arkadaşlarımız… Yavaş yavaş hem bir oyun planı hem de oyuncu kadrosunu oluşturmak için çalışıyoruz. Hepsini bir arada yürütürken, bu arada da maç kazanmaya çalışıyoruz.”

İyi yolda olduklarını düşündüklerini dile getiren Hamzaoğlu, “İlerleyen haftalarda iyi de futbol oynayacağımızı düşünüyorum çünkü elimizde öyle bir kadromuz var.  Gençlerbirliği’ni mücadeleden dolayı tebrik ediyorum,  oyuncularımı da galibiyetten dolayı kutluyorum. Şimdi önümüzde Beşiktaş maçı var. Bir hafta ona iyi bir şekilde hazırlanarak, oraya gideceğiz. İnşallah yolumuz açık olur” diye konuştu.

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi-malatyahaber.com-gazetemalatya.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: iyi oynadığımızı, söyleyemem, YMS-Gençlerbirliği, Hamzaoğlu
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });