Haber Detayı
01 Haziran 2020 - Pazartesi 21:01
 
İtfaiye yeni binasında
Malatya merkez İtfaiyesi yeni binasında hizmet vermeye başladı..
YAŞAM Haberi
İtfaiye yeni binasında

Malatya İtfaiye Daire Başkanlığı’nın idari birimleri, Ergenekon Kavşağı yanına  yapılan yeni yapılan binasına taşındı. İtfaiye araçlarıda hafta sonuna kadar yeni yerine taşınmış olacak. İnşaatı ve çevre düzenlemesi tamamlanan yeni binanın taşınması ile ilgili yayımlanan bültende;

Malatya halkına daha hızlı ve kaliteli bir hizmet vermek amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen yeni İtfaiye Merkezinde çalışmalar tamamlanarak hizmet vermeye hazır hale getirildi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan yeni İtfaiye Merkezindeki çevre düzenleme ve peyzaj çalışmalarının da tamamlandığı ve ileriki günlerde resmi açılış töreninin yapılacağı bildirildi.

Başkan Gürkan: İtfaiye Merkezimizi modern bir yapıya kavuşturduk

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Kutsal bir görevi ifa eden gece gündüz demeden 7/24 çalışan İtfaiye teşkilatımızın çalışma ortamlarını daha nezih ve modern bir yapıya kavuşturduk. Büyükşehir Belediyesi Pandemi sürecinde dahi yatırım ve hizmetlerinde herhangi bir aksaklık meydana gelmeden çalışmalarına devam etti.

Geçtiğimiz hafta inşaatı tamamlanan merkezimizin çevre ve peyzaj düzenleme çalışmaları da bu hafta sonu itibariyle tamamlandı” dedi.

İtfaiye Dairesi Başkanlığına Bağlı Birimler Yeni Merkeze Taşındı

İtfaiye Dairesi Başkanlığı Önlem ve Denetim Şube Müdürlüğü Ruhsat Amirliği, Eğitim Amirliği ve Raporlama birimleri 1 Haziran 2020 Pazartesi günü itibariyle Yeni İtfaiye Merkezi Binasında hizmet vermeye başladılar.

İtfaiye araçlarının da önümüzdeki günlerde taşınacağı Yeni İtfaiye Merkezi bünyesinde; 8 peronluk garaj, Sivil Savunma ve Afet Koordinasyon Merkezi, sauna, spor salonu, yatakhane, yemekhane, malzeme odası, personellerin ihtiyaçlarının karşılanacağı odalar ve idari birimler bulunuyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İtfaiye, yeni, binasında, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });