Haber Detayı
09 Ocak 2020 - Perşembe 17:19
 
İnsanı yaşat ki devlet yaşasın
Devlet ve Hükümetin temsilcileri olan mülki idarecilerin günü..
GÜNDEM Haberi
İnsanı yaşat ki devlet yaşasın

Devlet ve Hükümetin temsilcileri olan mülki idarecilerin günü olan 10 Ocak İdareciler Günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınlayan Vali Baruş, meslektaşlarının gününü kutladı.Vali Aydın Baruş’un mesajında

“10 Ocak 1971’de mülki idare amirleri sınıfının ihdası için yapılan ilk mesleki toplantı esas alınarak Türk İdareciler Derneği’nin 1978’deki genel kurulunda 10 Ocak günü “İdareciler Günü” olarak kabul edilmiştir.

Mülki idare camiamızda özel ve anlamlı bir gün olarak kabul edilen 10 Ocak, aynı zamanda Aziz Vatandaşlarımıza daha iyi nasıl hizmet sunulabileceğinin idarecilerimiz tarafından istişare edilmesine fırsat veren bir gündür. Çünkü Türk Mülki İdare Sistemi’nde temel felsefe Halka hizmetin Hakka hizmet olduğu anlayışıdır. Vatandaşlarımıza hizmet uğrunda bütün idarecilerimiz adaleti, doğruluğu, hakkaniyeti, liyakati, şeffaflığı ilke edinmektedir.

Devlet politikalarımızın başarılı bir şekilde uygulanmasında, kamu hizmetlerinin vatandaşlarımızı en üst düzeyde memnun edecek bir hassasiyetle sunulmasında en önemli sorumluluğun mülki idare amirlerimize düştüğü muhakkaktır. Devletimizi ve hükümetimizi temsil ettikleri bu ulvi görevin ifasında mülki idare amirlerimiz devletin otoritesi ve gücü ile birlikte devletin şefkat elini de simgelemekte, Devlet-Vatandaş münasebetinde en mühim bağı oluşturmaktadırlar.

“İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın” şiarını düstur edinerek büyük bir özveriyle kendilerini Aziz Milletimizin hizmetine vakfeden idarecilerimiz, her biri ayrı değere sahip insanımızın talep ve ihtiyaçlarını Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz adına tespit etmekte, taleplere icabet edip ihtiyaçlara çözüm üretmekte, halkımızın güvenlik, huzur ve mutluluğunu sağlamak amacıyla mesai yapmaktadırlar.

Mülki idare amirlerimizin görev bölgelerinde gerçekleştirilen faaliyetler ve hayata geçirilen projelerin icrasında halkımıza liderlik yapmaları Ülkemizin aydınlık geleceği için özel bir değer ve anlam taşımaktadır. Çünkü mülki idare amirleri liderlik yaptıkları topluma cesaret, azim, kararlılık ve sorumluluk duyguları aşılamaktadırlar.

Bu duygu ve düşüncelerle Cennet Yurdumuzun dört bir yanında görev yapmakta olan meslektaşlarımın ve emekli olan idarecilerimizin 10 Ocak İdareciler Gününü kutluyor, aileleriyle ve geniş bir aile oldukları bölge halkıyla nice sağlıklı ve huzurlu günler görmelerini diliyor, ebediyete intikal eden mülki idare amirlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyor, Muhterem Malatya Halkımıza ve Aziz Türk Milletine en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadeleri yer aldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İnsanı, yaşat, ki, devlet, yaşasın,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });