Haber Detayı
22 Eylül 2020 - Salı 13:32
 
İlk olarak başhekimlikte
El değmeden (Temassız)çağrılan asansör uygulaması Yeni Devlet Hastanesinde (MTÜ Eğitim..
SAĞLIK Haberi
İlk olarak başhekimlikte

El değmeden (Temassız)çağrılan asansör uygulaması Yeni Devlet Hastanesinde (MTÜ Eğitim Araştırma Hastanesi) başlatıldı. Koronavirüs salgının önüne geçme amacı ile teması en aza indirmeye yönelik çalışmalar doğrultusunda ilk olarak başhekimlik binasında uygulaması başlatılan ve önümüzdeki süreçte hastanenin tüm asansörlerine uygulanacak olan “Temassız asansör çağrı sistemi” ile illgili yapılan yazılı açıklamada;

“Temassız Asansör Çağrı Sistemi Sağlık Bakanlığı tarafından iyi uygulama örnekleri arasında gösterildi.

İlk olarak başhekimlikte başlatıldı..

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Verimlilik ve Kalite Uygulamaları Daire Başkanlığının sağlık tesislerindeki teşvik edici, ilham verici, özgün örneklerinin yer aldığı Kamu Hastaneleri İyi Uygulama Örnekleri Verimlilik ve Kalite Uygulamalarının gösterildiği sitede “Temassız Asansör Çağrı Sistemi” projemiz örnek olarak yerini aldı.

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Verimlilik ve Kalite Uygulamaları Daire Başkanlığı, ülke genelindeki sağlık tesislerindeki iyi uygulama örneklerini değerlendirmiş, Malatya’daki sağlık tesisleri arasında hastanemizin projesi kabul görmüştür.

Kamu alanında bir ilk olarak Hastanemiz Başhekimlik binasında uygulanmaya başladığımız Temassız Asansör Çağrı Sistemi, Koronavirüs salgınına karşı teması en aza indirmeyi amaçlamaktadır. Kısa bir dönem içinde kabin içindeki temassız olarak basılmasını sağlayan sistem entegre edilecektir. İleriki aşamada hastane geneli diğer asansörlere kurulumu yapılacak olan sistem, kullanıcının TÇS-44 cihazının alt kısmına elini yaklaştırdığında sistem otomatik olarak algılamakta ve asansörü çağırmaktadır. Uygulama tüm hastanelerde uygulanabilir niteliktedir.

Ürün teknik bilgileri:

1- Cihazımız Asansör sistemine entegre bir şeklide çalışmaktadır.

2- Cihaz Asansör sistemini ve yönetmenliği engel teşkil etmeyecek şekilde tasarlanmıştır.

3- Cihaz Asansör dış çağrı butonlarına paralel bir şekilde bağlantı yapılarak uygulanmaktadır.

4- Cihaz Asansör dış butonlarının çalışmasına engel teşkil etmeyerek aynı anda hem cihazı hem de buton kullanılabilmektedir.” Bilgileri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İlk olarak, başhekimlikte, temassız asansör, çağrı sistemi, MTÜ Eğitim, Araştırma Hastanesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });