Haber Detayı
25 Şubat 2020 - Salı 15:39
 
Hoşgörü ortamı oluşmasına
Kandili’ni sevgi, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının daha ön planda tutulması gereken çok önemli
SİYASET Haberi
Hoşgörü ortamı oluşmasına

Kutsal 3 Aylarınj başlaması ve idrak edilecek Regaip Kandili nedeniyle MHP’den yazılı mir mesaj yayınlandı. İl Başkanı Mesut Samanlı imzalı yazılı mesajda;

’Üç ayların başlangıcı, Ramazan Ayı’nın habercisi olan Regaip Kandili’ni sevgi, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının daha ön planda tutulması gereken çok önemli müstesna gün ve aylardır. Rahmet ve merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, günahların bağışlanması için el açıp dua edenlerin dualarının kabul olduğu, manevi havası çok yüksek, feyzin, bereketin ve güzelliklerin yoğun olarak yaşandığı, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en yüksek seviyeye ulaştığı bir zaman dilimi olan üç aylara girmiş bulunuyoruz. İdrak edeceğimiz Regaib Kandili’nin; sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının oluşmasına, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın daha da pekişmesine, insani ve ahlaki meziyetlerimizin yeniden yeşermesine vesile olacağına inanıyorum.Herkesin rahmet ve mağfiret kapılarının açıldığı bu müstesna gecelerin bereketinden en güzel şekilde yararlanmasını Allah’tan niyaz ediyorum.

Bu duygularla tüm Türk-İslam Aleminin Üç Aylarını ve Regaib Kandili’ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin tüm ülkemiz ve insanlık âleminin mutluluk ve huzuruna vesile olmasını temenni ediyorum.” İfadeleri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hoşgörü, ortamı, oluşmasına,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });