Haber Detayı
27 Mart 2020 - Cuma 19:17
 
Giriş-çıkışa yasaklı köy
Köylülerden birinde korona virüs tespiti üzerine köye giriş-çıkışlar kısıtlandı Kuluncak..
SAĞLIK Haberi
Giriş-çıkışa yasaklı köy

Köylülerden birinde korona virüs tespiti üzerine köye giriş-çıkışlar kısıtlandı Kuluncak İlçesi Kaynarca Köyünde (Mahalle) yaşayan İ.D.'ye yapılan test sonucu korona virüs  testinin pozitif çıkması üzerine köye giriş-çıkışlar engellendi 
Uzun yıllar İstanbul'da yaşadıktan sonrayaklaşık 10 gün önce köylerine dönen İ.D. ve eşi F.D.’den korona virüsü semptomları görülmesi üzerine sağlık kontrolünden geçirildi. Yapılan kontrollerde yeni tip korona virüs  testinin pozitif çıktığı belirlenen İ.D. Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, Kaynarca Mahallesi karantina altına alındı.
Kaynarca Mahallesi’ne giriş çıkışların jandarma denetiminde yapıldığını belirten Kaynarca Mahalle Muhtarı Tahsin Boyraz, “Mahallemizde ikamet eden ama uzun bir süredir İstanbul’da bulunan İ.D. yaklaşık 10 gün önce ilçemize dönüş yapmıştı. Ailenin 30 yıl gibi bir süre sonra ilçeye dönüş yapması nedeniyle akrabalar ve komşular tarafından aileye yoğun bir ziyaret gerçekleşmiş. İ.D.’nin test sonuçlarının da pozitif çıkması üzerine yetkililer tarafından mahallemiz karantina altına alındı. An itibariyle Kuluncak’ta tek vakamız mevcuttur, bunun dışında başka vakamız bulunmamaktadır. Süreç devletimizin yetkileri tarafından yakından takip edilmektedir. Devlet, millet el ele bu zor günleri de atlatacağımıza inanıyorum” diye konuştu"

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Giriş-çıkışa, yasaklı, köy,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });