Haber Detayı
26 Ekim 2020 - Pazartesi 15:24
 
Evimize ekmek götüremiyoruz!
“Tamam bizim dediğimize inanmıyor ve ciddiye almıyorsunuz. Ama karşınızdaki...
SİYASET Haberi
Evimize ekmek götüremiyoruz!

Minibüsçü esnafının Cumhurbaşkanına “Evimize ekmek götüremiyorum” feryadını değerlendiren İyi Parti İl Başkanı Sarıbaş, “Tamam bizim dediğimize inanmıyor ve ciddiye almıyorsunuz. Ama karşınızdaki ‘Evime ekmek götüremiyorum’ diyen bir vatandaş” dedi ve “Kusura bakmayın ama hemşerimin seslenişi bana hiç abartılı gelmedi.” İfadeleriyle vatandaşın haklı olduğunu belirtti.  

İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya’da katıldığı program sırasında servis şoförü ile arasında geçen diyaloğa ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Saarıbaş’ın yaptığı açıklamada;  

“BANA HİÇ ABARTILI GELMEDİ”

Ekonomik durumu belirterek, şoförün seslenişinin abartılı olmadığına dikkat çeken Başkan Sarıbaş “Bizler pandemi süreci boyunca, esnafın, servis şoförlerinin, kantincilerin, kahvehanecilerin kısacası ekonominin durumunu pek çok kez dile getirdik. Bundan sonrada tabi ki dile getirmeye devam edeceğiz. Lakin, bizi dinlemediniz, duymadınız ya da duymazdan geldiniz. Şimdi karşınızda duran kişiye bir bakınız lütfen. Bu adam halk, bu adam vatandaş, bu adam sizleri iktidara getiren kişi. Bir derdi var. Tamam, bizim dediğimize inanmıyor ve ciddiye almıyorsunuz. Ama karşınızdaki ‘Evime ekmek götüremiyorum’ diyen bir vatandaş. Halk yalan söylemez. Halk derdini dile getirir. Yöneticilerde yapmak zorunda olduğu görevi yapar ve halkına hizmet eder. Dolar 8 lirayı geçti. Vatandaş bedava yağ için kan kuyrukları oluşturdu. Gencecik masum kızlarımız şiddet mağduru. Ekonomik sorunlar dağ gibi. Çiftçi üretemiyor. Kusura bakmayın ama hemşehrimin seslenişi bana hiç abartılı gelmedi. Ben bir İYİ Parti üyesi olarak, bir Malatyalı olarak, sizlerin hemşehrisi olarak söz veriyorum. İlk seçimlerden sonra yapacağımız çalışmalarla, reformlarla ülkemize hak ettiği değeri katacak ve refahı sağlayacağız. İşte o zaman oturalım güzel Malatya’mızda keyif çayımızı birlikte içelim” ifadeleri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: evimize ekmek, götüremiyoruz, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Süleyman Sarıbaş,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });