Haber Detayı
17 Ocak 2020 - Cuma 22:51 Bu haber 1445 kez okundu
 
Etik Kurul resmen kuruldu
Başlıca görevleri geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarının klinik araştırmalarını..
SAĞLIK Haberi
Etik Kurul resmen kuruldu

GETAT Etik Kurulu resmen kurularak faaliyete başladı. Başlıca görevleri arasında, GETAT Uygulamaları Yönetmeliğinde yer alan geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarının klinik araştırmalarını düzenleyecek etik Kurul, İnönü Üniversitesine bağlı olarak kuruldu. Genel Müdürlük onayı ile kurulan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) Uygulamaları Etik Kurulu’nun kurulması ile ilgili olarak TÖTM eski başhekimlerinden ve GETAT Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hakan Parlakpınar, “Üniversitemiz ve Malatya Eğitim Araştırma Hastanesi işbirliği ile "İnönü Üniversitesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) Uygulamaları Klinik Araştırmaları Etik Kurulu" bugün itibarı ile T.C. Sağlık Bakanlığı Genel Müdürlük onayı ile kurulmuştur. Hayırlı olsun.” İfadelerini kullandı.

İnönü Üniversitesine bağlı olarak kurulan GETAT Etik Kurulu, Sağlık Bakanlığı Geleneksel, Tamamlayıcı ve Fonksiyonel Tıp Uygulamaları Daire Başkanlığı sitesinde yer alan;

“İnönü Üniversitesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama Klinik Araştırmaları Etik Kurulu  Malatya ilinde  İnönü Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak 17/01/2020 tarihli ve 77979112-514.10-E.83  sayılı Genel Müdürlük onayına istinaden 9 Mart 2019 tarihli ve 30709 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamalarının Klinik Araştırmaları Hakkında Yönetmeliğin 25 inci maddesi gereğince kurulmuştur.
Kamuoyuna ve ilgililere duyurulur.”ifadeleri ile kamuoyuna ve ilgililere duyuruldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Etik, Kurul, resmen, kuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });