Haber Detayı
29 Haziran 2020 - Pazartesi 15:48
 
Eski sınav kağıtları imiş
Çevreyolun da saçılmış halde bulunan kağıtlar 2018 yılına aitmiş. YKS Sınavlarının
ASAYİŞ Haberi
Eski sınav kağıtları imiş

Çevreyolunda saçılmış halde bulunan kağıtlar 2018 yılına aitmiş. YKS Sınavlarının yapıldığı Pazar çevreyoluna saçılan sınav kağıtları Fırat Üniversitesinin Uzaktan Eğitim Sistemi ile 2018 yılında gerçekleştirdği sınav kağıtları olduğu açıklandı.  Pazar günü akşam saatlerine doğru, Çevre Yolu’nun üzerine ve kenarına saçılan sınav kağıtlarını farkeden vatandaşlar durumu polise bildirmesi ve saçılan kağıtların Cumartesi ve Pazar günü yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile ilişkili olabileceğini ihtimali üzerine, polis alarma geçti. Bölgeye gelen çok sayıda resmi ve sivil polis ekibi, yola ve çevreye yayılan sınav kağıtlarını topladı.

Yapılan incelemede kağıtların, 2020 YKS sınavlarına ait olmadığı ve  Elazığ Fırat Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi’nin 2018 yılında yapılan sınavlarına ait olduğu belirlendi. Konu ile ilgili Valilik aracılığıyla Malatya Emniyet Müdürlüğü’nün açıklamasında;  

“28.06.2020 günü saat:19.20 sıralarında Malatya Emniyet Müdürlüğü 155’e gelen ihbarda İlimiz "Çöşnük kavşağı ile Battalgazi kavşağı arasında orta refüjde dökülen kağıtların sınav kağıtlarına benzediğinin" bildirilmesi üzerine İl Emniyet Müdürlüğümüzce inceleme yapılmış ve konunun Fırat Üniversitesinin geri dönüşüm olarak ihale ettiği şirkete ait araçla ilimizden belirtilen mevkiiden geçerken üstü açık olması nedeniyle evrak dolu bir poşetin düştüğü, evrakların Fırat üniversitesinin geçmiş yıllara ait sınav kağıtları olduğu, ilgili Üniversite ve ihaleyi alan şirket ve araç sürücüsüne ulaşılarak teyit ve tespit edilmiş bazı medya kuruluş ve sosyal medya haberlerinde 28.06.2020 tarihindeki sınavlarla ilgisi olabileceği şeklinde başlıklar görülmesi üzerine açıklama yapma ihtiyacı hasıl olmuş olup bahse konu araçtan düşen kağıtların 28.06.2020 tarihinde yapılan YKS sınav ve sınav evraklarıyla ilgisi olmadığı anlaşılmıştır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.”  İfadeleri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eski, sınav, kağıtları, imiş,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });