Haber Detayı
22 Ocak 2020 - Çarşamba 19:02 Bu haber 2636 kez okundu
 
Esenlik Marketlere rakip geliyor
Esenlik Marketi artık tek değil. Yeşil Gıda Marketlerin ilki hafta sonu..
EKONOMİ Haberi
Esenlik Marketlere rakip geliyor

Büyükşehir Belediyesinin Esenlik Marketi artık tek değil. Yeşil Gıda Marketlerin ilki hafta sonu açılıyor. Yeşilyurt Belediyesince üretilen doğal ürünlerin satışa sunulacağı, Yeşil Gıda Marketi ile tüketici pazarına giriyor. Yeşilyurt Belediyesi tarafından “Üreticiden tüketiciye” projesi kapsamında hayata geçireceği Yeşil Gıda Market” hafta sonunda açılıyor. Hafta sonu açılması planlanan markette açılış öncesi inceleme yapan Belediye Başkanı Çınar, “Doğal ve organik ürünlerimize ulaşımı kolaylaştırmak adına yapmayı taahhüt ettiğimiz Yeşil Gıda (Üreticiden Tüketiciye) projemizi halkımızla buluşturacağız.”diye konuştu.  Belediye Başkanı Çınar, Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Karakuş ve Şahin Özer, Yeşil Yurt İnşaat ve İŞGEM Şirketi Genel Müdürü Muzaffer Çelik ile birlikte Bostanbaşı mahallesinde yapımı tamamlanan markette gerçekleşen inceleme gezisi ile ilgili yayınlanan bültende;  

 “PROJEMİZ; DOĞAL VE ORGANİK ÜRÜNLERE OLAN İLGİYİ ARTIRACAK”

Seçimlerde vatandaşlara verdikleri sözleri teker teker yerine getirdiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerindeki vaatlerimizden olup, doğal ve organik ürünlerimize ulaşımı kolaylaştırmak adına yapmayı taahhüt ettiğimiz Yeşil Gıda (Üreticiden Tüketiciye) projemizi halkımızla buluşturacağız. Seçimlerde, Yeşilyurt’umuzu 2023 vizyonuna ulaşmasını sağlayacak 45 adet proje açıklamıştık. Bu projemizle birlikte 29’uncu projemizi de gerçeğe dönüştürmenin sevincini yaşıyoruz. Halkımıza neyi vaat ettiysek hepsini teker teker hizmete sunmak adına gece gündüz demeden çalışıyoruz. Belediyemizin iştiraklerinden İŞGEM şirketimizin bünyesinde her geçen gün gelişen ve nüfus yoğunluğu artan Bostanbaşı mahallemizde hizmete sunacağımız Yeşil Gıda marketimizde incelemelerde bulunduk. Kırsal bölgelerimizde ki verimli topraklarda yetişen, çiftçilerimizin büyük bir titizlikle hazırladıkları doğal ve organik ürünlerimizi geniş kitlelere ulaştırmak, değerinde satın alıp uygun fiyata halkımıza sunmak adına başlattığımız bu projemiz, Yeşilyurt’umuzun tarımsal kalkınmada rol model olmasına katkı sağlayacaktır. İlçemizin kırsal mahallerinde yaşayan vatandaşlarımızın kendi üretimleri olan süt ve süt ürünleri, sebze, meyve, pekmez ve salça gibi doğal ve organik gıda ürünlerini değerinde kifiyata satın alıp, gerek hizmete sunduğumuz Doğal Ürünler Pazarımız gerekse de belirli noktalarda açacağımız satış mağazalarında uygun fiyata halkımıza ulaştıracağız. Vatandaşlarımızın sağlıklı ve güzel bir hayat yaşamaları için sofralarında taze ve doğal ürünler bulundurmalarına katkı sağlamış olacağız. İlk olarak Bostanbaşı mahallemizde halkımızla buluşturacağız Yeşil Gıda Marketimizde doğalve organik ürünlerimizin yanı sıra vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu diğer gıda ve temizlik ürünlerini nezih, kaliteli ve güzel bir mekânda satışını yapacağız. Projemizi farklı mahallelerde açacağımız satış noktaları aracılığıyla yaygınlaştıracağız. “dedi.

“BÖLGEMİZİN GELİŞİMİNE IŞIK TUTACAK YATIRIMLARA AĞIRLIK VERİYORUZ”

 Yeşilyurt’un gelişimine katkı sunacak yatırımlara ağırlık verdiklerini hatırlatan Başkan Çınar, “Bölgemizi her alanda geliştirmek için ekibimizle birlikte sürekli sahadayız, halkımızla iç içeyiz, vatandaşlarımızın hangi hizmete ihtiyacı varsa onu yerine getirmek adına çalışıyoruz, yeni projeler üretiyoruz. Yeşilyurt’umuzun ulusal ve uluslar arası düzeyde tanıtılması ve bilinirlilik seviyesini artırmak adına elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bize inanan ve güvenen insanların güvenlerini boşa çıkarmamak, onlara layık olabilmek adına her alanda çalışarak Yeşilyurt’umuzun marka değerine katkı sunmaya çalışıyoruz. Bölgemiz en güzel ve en iyi hizmetleri hak ediyor. Her şey Mutlu İnsanların Şehri Yeşilyurt için her şey Malatya’mızın kalkınması ve büyümesi için.” diye konuştu.

gazetemalatya.com-Bülten

Kaynak: Editör:
Etiketler: Esenlik, Marketlere, rakip, geliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });