Haber Detayı
16 Ekim 2020 - Cuma 18:00
 
Esenlik, Doğanşehir fasulyesi satacak
Dünya Gıda gününde Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden olan Esenlik, Malatya’nın doğal..
Tarım Haberi
Esenlik, Doğanşehir fasulyesi satacak

Dünya Gıda Gününde Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden olan Esenlik, Malatya’nın doğal ürünlerinden olan Doğanşehir’in fasulyesini satma kararı aldı. Fasulye üreticisini desteklemek, tüketiciye de doğal ve yerli ürünler sunma amacıyla başlatılan uygulamayla ilgili yapılan duyuruda;

“Tarladan alınan ürün Esenlik Süper Marketlerde tüketici ile buluşacak

Malatya’nın Doğanşehir ilçesinin bereketli topraklarında yetiştirilen fasulye de hasat başladı. Bu yıl Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin Esenlik Süper Marketlerinde satılacak olan fasulye üreticisi umutlu.

Tarım şehri olma yolunda hızla ilerleyen Malatya’da kayısıdan sonra alternatif ürünlere de ilgi artıyor. Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde 100 yıldır üretilen fasulye hem üreticisini hem de bölge ekonomisini kalkındırıyor.  Coğrafi işaretli ürünlerin üretimindeki artış bir taraftan milli değerlerin korunmasına bir taraftan da yerel kültürün tanıtılmasına da katkı sağlıyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Esenlik Süper Marketler, Doğanşehir fasulyesini bu yıl tarladan alarak direk tüketici ile buluşturacak. Hem bölge halkının ekonomik olarak kazanması hem de tüketicinin direk tarladan rafa gelen ürünleri tüketmesi adına yapılan bu girişim çiftçileri de mutlu etti.

Hasat döneminin başlaması ile tarlada yoğun mesai harcayan fasulye üreticileri, 1900’lü yıllarda başlayan fasulye üretiminin günümüze kadar sürdürdüklerini dile getirerek bu yıl hasadın erken gerçekleştiğini dile getirdiler.

Doğanşehir fasulyesinin kaliteli ve lezzetli olduğunu ifade eden üreticiler, bu yıl Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın talimatları ile ürünlerinin Esenlik Süper Marketlerde tüketicilerle buluşacak olmasında da mutlu olduklarını söylediler.” Bilgileri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Esenlik, Doğanşehir fasulyesi, satacak, Dünya, Gıda Günü
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });