Haber Detayı
15 Ocak 2020 - Çarşamba 17:44
 
Emniyet uyarıyor: kargo dolandırıcılığa kanmayın!
“Kendilerini SURİYE veya LİBYA’da ABD askeri olarak tanıttıkları, bu ülkelerde..
ASAYİŞ Haberi
Emniyet uyarıyor: kargo dolandırıcılığa kanmayın!

Dolandırıcılar bu kez ABD askeri oldular. Vatandaşları kargo parası dolandırıcılığı konusunda uyaran Malatya Emniyet Müdürlüğü, yazılı bir uyarı notu yayınladı. Sosyal medya üzerinden yapılmaya çalışılan dolandırıcılık yönteminin şu ana kadar girişim aşamasında ve herhangi mağduriyet yaşanmadığını belirten Emniyet Müdürlüğü yayınladığı açıklamada;

“İlimizde son günlerde teşebbüste kalan dolandırıcılık olaylarında vatandaşlarımızla sosyal medya üzerinden irtibata geçen şüpheli şahıslar “Kendilerini SURİYE veya LİBYA’da ABD askeri olarak tanıttıkları, bu ülkelerde DEAŞ’a ait 1 Milyon dolar para ele geçirdiklerini, bu paraları ülke dışına çıkarmak istediklerini ancak şuan için bu paraları kullanamadıklarını parayı ülke dışına çıkarttıklarında kendilerine yardım edenlere bu paranın 30’unu vereceklerini vaat ederek vatandaşlarımızdan kargo parası adı altında para talep ettikleri anlaşılmıştır.

Söz konusu Dolandırıcılık yöntemi ile İlimizde iki ayrı olayda vatandaşlarımızın dolandırılması engellenerek dolandırıcıların yeni yöntemleri görevlilerimiz tarafından deşifre edilmiştir.

İlimizde meydana gelebilecek dolandırıcılık olaylarının önüne geçilebilmesi amacıyla vatandaşlarımızın bu tarz Dolandırıcılık olayları konusunda dikkatli ve duyarlı bulunmaları, bu kişilere asla itibar etmemeleri ve buna benzer bir dolandırıcılık teşebbüsüyle karşılaşmaları durumunda vakit geçirmeksizin “155 Polis İmdat” Hattını aramaları önemle tüm vatandaşlarımıza duyurulur.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Emniyet, uyarıyor:, kargo, dolandırıcılığa, kanmayın!,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });