Haber Detayı
02 Nisan 2020 - Perşembe 13:53
 
Dolandırıcılar pusudaymış
Kampanya başlar başlamaz, dolandırıcılar da icrai faaliyete başladı. "Biz bize yeteriz Türkiyem..
ASAYİŞ Haberi
Dolandırıcılar pusudaymış

Kampanya başlar başlamaz, dolandırıcılar da icrai faaliyete başladı. "Biz bize yeteriz Türkiyem" kampanyası dolandırıcıları mesaiye başladı. Kampanyanın açıklanmasından hemen sonra faaliyete geçen dolandırıcılar, Vali ve yardımcıları adına sahte IBAN nummaraları vererek vatatndaşları dolandırmaya başladı. Dolandırıcılık girişiminin tespit edilmesi üzerine Valilik yazılı bir açıklama yaparak vatandaşları uyardı. Valilik tarafından hiç bir şahsın aranmadığı belirtilen açıklamada; 
"Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan “Biz Bize Yeteriz TÜRKİYEM” yardım kampanyası üzerinden, kimliği belirlenemeyen kişiler (Dolandırıcılar) tarafından ilimizdeki Sivil Toplum Kuruluşları, İş Adamları ve Esnaflarımız; Valilik Makamı ve Vali Yardımcılarımız adına aranarak başlatılan yardım kampanyasına destek talep edilerek sahte IBAN numaraları verildiği tespit edilmiştir. Valiliğimiz tarafından hiçbir şahıs bu amaçla aranmamaktadır.
Bu nedenle; vatandaşlarımızın bahse konu dolandırıcıların telofonlarına itibar etmemeleri, dolandırıcılar tarafından aranılması halinde 155-Polis İmdat, 156-Jandarma İmdat ihbar hatlarına anında bilgi vermeleri, bahse konu yardım kampanyasına destek vermek isteyen hayırsever vatandaşlarımızın “Biz Bize Yeteriz TÜRKİYEM” yardım kampanyası için Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank Şubelerinde açılan hesaplara bağış yapmaları önemle rica olunur." Duyurusu yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dolandırıcılar, pusudaymış,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });