Haber Detayı
02 Nisan 2020 - Perşembe 13:09
 
Dikkat, Korona virüs cezaları başladı
Paranız çoksa korona virüs kurallarını (Sokağa çıkma) ihlal edin
ASAYİŞ Haberi
Dikkat, Korona virüs cezaları başladı

Korona virüs (sokağa çıkma kuralı)ihlali misafirleri ceza ödemeye mahkum etti. İkamet amacıyla il dışından gelen ve 14 gün gün evden çıkmam kuralına uymayam toplam 19 kişiye 3 bin 150 Lira para cezası kesildi. Battalgazi'de 15, Arapgir, Doğanyol, Doğanşehir ve Hekimhan'da birer olmak üzere toplam 19 kişiye korona virüs ihlali (Sokağa çıkma kuralı) nedeniyle para cezası verildi. Konu ile ilgili olarak Malatya Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıkllamada;  
"Çin’in Vuhan kentinde başlayan Coronavirüs (Kovid-19) salgını, birçok ülkede hızla yayılım göstererek tüm Dünyayı tehdit etmeye devam etmektedir. Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen bu salgından, ilimizdeki vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için birçok tedbire başvurulmaktadır.
Malatya Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulunun 29.03.2020 tarih ve 2020/20 nolu kararı uyarınca; İlimize diğer illerden ikamet amaçlı gelen vatandaşlarımıza, zaruri haller haricinde 14 gün evde kalmaları gerektiği, bu zorunluluğa uymayanlar hakkında yasal işlem yapılacağı hususu kendilerine anlatılmış olup bu durum vatandaşlarımıza yazılı olarak tebliğ edilmişti.
Bu kapsamda Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan denetimler sonucunda; Doğanşehir İlçemizde (1), Arapgir İlçemizde (1), Doğanyol İlçemizde (1), Hekimhan İlçemizde (1), Battalgazi ilçemizde (15) olmak üzere toplam (19) kişiye Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. Maddesi uyarınca kişi başı (3150 TL) idari para cezası uygulanmıştır. Konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin TCK’nın 195. Maddesi kapsamında gerekli adli işlemler yapılacaktır." Duyurusu yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dikkat,, Korona, virüs, cezaları, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });