Haber Detayı
16 Kasım 2019 - Cumartesi 14:07
 
Devlet-Halk İlçe Koordinasyon Kurulu toplandı
Güvenlik ve asayiş sorunları başta olmak üzere eğitim-sağlık, yol-su- kanalizasyon, elektrik, meralar ve ağaçlandırma gibi ilçenin temel sorunlarının tartışıldığı..
GÜNDEM Haberi
Devlet-Halk İlçe Koordinasyon Kurulu toplandı

Vali Baruş, Doğanyol İlçesinde kurum yetkilileri ile muhtarlar, STK temsilcileri ve kanat önderlerini bir araya getirerek ilçenin sorunlarını ve çözüm önerilerini masaya yatırdı. Güvenlik ve asayiş sorunları başta olmak üzere eğitim-sağlık, yol-su- kanalizasyon, elektrik, meralar ve ağaçlandırma gibi ilçenin temel sorunlarının tartışıldığı ilçe koordinasyon kurulunda sorunlara çözüm üretilmesi konusunda da görüşler alındı. Belediye toplantı Salonunda gerçekleşen İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısına Kaymakam Yunus Emre Vural, Belediye Başkanı Hakan Bay, Kurum Müdürleri, Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Mahalle Muhtarları, Sivil Toplum Örgüt temsilcileri ve Kanaat Önderleri katıldı.

Devlet İle Vatandaş Arasında Bir Köprüsünüz

Vali Aydın Baruş toplantı öncesi yaptığı konuşmada, “Bu toplantıları düzenlememizin amacı, sizleri yerinde dinlemek, burada bulunan daire amiri arkadaşlarımızla hızlı bir şekilde dile getirdiğiniz sorunlara çözüm aramak ve ülkemizin daha iyi günlere ulaşması vatandaşlarımızın daha mutlu ve huzurlu olması için elimizden neler gelebileceğini tartışmak, görüşmek, hasbıhal etmek. Tabii ki sizleri dinlemek bizlere ayrıca mutluluk veriyor.

Memleketimizin her köşesi gerçekten cennetten birer parça, Doğanyol ilçemizde bunlardan birisi, i ilçemizin verimli toprakları var. Bu verimi de insanlarımızın refahı için kullanmamız lazım. En uzak ilçelerimizden birisi burası ve ulaşımı ilçe halkı için daha ferah daha ulaşılabilir rahat bir hale getirmemiz lazım bu yönde çalışmalarımız da devam ediyor. Ulaşım çok önemli artık günümüzde insanlar gerek sağlık hizmetleri gerek eğitim hizmetleri gerekse diğer hizmetleri alma bakımından merkezi yerlere gitmek istiyorlar. Bu anlamda da günü birlik ulaşımın eziyetten uzak hale getirilmesi çok büyük önem taşıyor. Diğer taraftan tarımsal imkânların, sulama imkânlarının arttırılması önem taşıyor. Buna da önem veriyoruz.

Elimizden geldiği kadar sizlerin dertlerine çare olmaya çalışıyoruz. Yani sizin sıkıntılarınızı inanın kendi yüreğimizde hissediyoruz. Kaymakamımız ile Belediye Başkanımız yeni bir heyecanla azimle inşallah Doğanyol’a çok daha güzel hizmetler yapar, biz de onlara yardımcı oluruz. Bizim önem verdiğimiz diğer bir konuda huzur ve güvenlik.

Huzur ve güvenlik yönünden Doğanyol ilçemizde hiçbir sıkıntı yok. Jandarmamızla ve polisimizle elimizden geleni yapıyoruz. Siz muhtarlarımızda mahallelerinizde devletin temsil eden insanlarsınız ayrıca mahalle halkının temsilcisi sözcüsü olan insanlarsınız. Devlet ile vatandaş arasında bir köprüsünüz. Bu görevleri en iyi şekilde icra etmenizi bekliyoruz. Huzur ve güvenlik konusunda lütfen hassas olun. Dışarıdan gelen yabancı girişlerine karşı dikkatli olalım. Hep beraber Doğanyol için çalışmak şuurunda olmamız lazım. Bunu başardığımız takdirde çok daha güzel şeylere imza atarız” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Devlet-Halk, İlçe, Koordinasyon, Kurulu, toplandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });