Haber Detayı
17 Temmuz 2020 - Cuma 18:24 Bu haber 3594 kez okundu
 
Deva sahaya indi
Malatya’da örgütlenme çalışmalarına 1000’den fazla başvurunun olduğu DEVA..
SİYASET Haberi
Deva sahaya indi

Malatya’da örgütlenme çalışmalarına 1000’den fazla başvurunun olduğu DEVA Partisi, İl ve ilçe teşkilatlarını oluşturma çalışmalarına başladı. AKP’den ayrılan Ali Babacan’ın kurucu Genel Başkanı olduğu Deva Partisi, Malatya’da sahaya iniyor. Teşkilatlanma ve ilçe kongrelerini Ağustos ayı sonuna kadar tamamlamayı hedeflediklerinin belirten Kurucu Heyet Başkanı Güneş;  “Battalgazi ve Yeşilyurt İlçe Binalarımız hazır, bir hafta 10 gün içerisinde hizmete açılacak” dedi.

Geçtiğimiz günlerde 5 Kişilik Malatya Kurucu heyetini açıklayan Deva Partisi, basınla tanışma toplantısı düzenledi. Partinin kurucular kurulu heyetinin yanısıra 8 ilin teşkilatlanmasından sorumlu heyetinde de yer alan Prof. Dr. İbrahim Gezer’in düzenlediği toplantıda Deva Partisinin izleyeceği yol haritası konularında da açıklamalarda bulundu.

Malatya Kurucu İl Başkanı Onur Güneş (Mali Müşavir), İl Kurucu Heyet Üyeleri Elçin Haliloğlu (Ekonomist), Sinan Akıncı (İş İnsanı), Ceylan Özbek (İnşaat Mühendisi) ve Yasin Kalkan (İş İnsanı) katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan Deva Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Prof. Dr. Gezer, ülkemizin tekrar adalete, hukuka ve demokrasiye döndürülmesi adına yola çıkan Deva Partisi’nin 9 Mart 2020’de kurulduğunu, 11 Mart’ta da kamuoyuna ilan edildiğini ve o tarihten itibaren yoğun bir teşkilatlanma süreci yaşandığını, genel merkez organlarının oluşmasının hemen ardından 18 komisyonun ülkemizin 81 il ve 922 ilçesinde teşkilatlanma  çalışmalarını organize ettiklerini belirtti.

Ülke genelinde 40’ı aşkın ilin il kurucu heyetinin belirlendiğini, Malatya il kurucu heyetinin ise 9 Temmuz 2020’de genel merkez tarafından yapılan görevlendirmeyle netleştiğini ifade eden Gezer, son 3 ayda ülke genelinde 100 bini, Malatya’da ise 1000’i aşkın insanımızın WEB üzerinden il ve ilçe teşkilatlarında görev almak üzere başvuruda bulunduğunu, önümüzdeki günlerde kurucu heyetin bütün bu arkadaşlarımızla bire bir görüşerek değerlendirmelerde bulunacaklarını açıkladı.

Kurucu heyetin, basınla tanıştırılmasından sonra basına açıklama yapan Kurucu İl Başkanı Onur Güneş, Deva Partisi İl Başkanlığı ile Battalgazi ve Yeşilyurt İlçe Başkanlıklarının hizmet binalarının belirlendiğini, 15 gün kadar sürecek tadilat çalışmasından sonra merkez binası açılışlarının gerçekleştirileceğini, bununla birlikte yarından itibaren merkez ve 13 ilçe teşkilatında görev almak isteyenlerin başvurularını almaya başlayacaklarını kaydetti. İl Başkanı Güneş, amaçlarının bir ay içinde merkez ve 13 ilçede teşkilatlanmalarını tamamlayarak Ağustos ayı sonunda il ve ilçe kongrelerini yapmak olduğunu ifade etti.

İl Başkanı Güneş, Deva Partisi Malatya İl Yönetiminin 30 asıl 15 yedek, Battalgazi ve Yeşilyurt ilçe yönetimlerinin 20 asıl 10 yedek, diğer ilçelerimizin ise 10 asıl 5 yedek üyeden oluşacağını, İl Disiplin Kurulunun 5 asıl 3 yedek ve İl Uzlaşmazlık Çözüm Kurulunun 5 asıl 3 yedek üyeleriyle birlikte toplamda partinin tüm yetkili organlarında 193 asıl, 90 yedek üyenin görev alacağı ve kaydedilecek toplam üye sayısının ise ilimizdeki 2086 olan seçim sandığı sayısının iki katı, yani 4172 olacağını bildirdi.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Deva, sahaya, indi,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });