Haber Detayı
18 Şubat 2021 - Perşembe 19:48
 
Depremi fırsata dönüştürmek istiyoruz
Yaşanan deprem elbette ki bizleri üzdü ama depremi biz ilçemizde fırsata dönüştürmek...
Çevre Haberi
Depremi fırsata dönüştürmek istiyoruz

Yapımı hızla devam eden afet kontlarını Kaymakam Demirkol ile inceleyen Doğanyol Belediye Başkanı Bay; “Yaşanan deprem elbette ki bizleri üzdü ama depremi biz ilçemizde fırsata dönüştürmek istiyoruz. İlçe merkezimizin çehresini değiştirme adına gayret sarf ediyoruz. İlçemize daha fazla yatırımın gelmesi için bizler gece gündüz demeden çalışıyoruz.” Diyerek deprem sonrası yapılan çalışmalarla ilçenin modern bir görünümüne kavuşması için çalışmaları sürdürdüklerini belirtti. Kaymakam ve Belediye başkanının inceleme gezisi ile ilgili yayınlanan bültende;  

“Doğanyol Belediye Başkanı Hakan Bay, Kaymakam Hüseyin Demirkol ile çalışmaların son noktaya geldiği Gökçe, İshak ve Çolak Mahallerindeki değişim ve dönüşümü yerinde inceledi. Başkan Bay, 3 mahallede yapılan konutların önümüzdeki günlerde tesliminin yapılacağını ifade etti.

“Konutlar bitme aşamasında…”

İnceleme gezisi sırasında açıklamalarda bulunana Başkan Bay, “İlçemiz Sivrice merkezli depremde en fazla yara alan ilçeydi. Deprem sonrasında ilçemizde yaraları sarma adına çok hızlı bir şekilde çalışmaları başlattık. Doğanyol ilçe genelinde 450 konut, 130 iş yeri, 80 ahır ve 3 cami yapımına hemen başlandı. Biten konutların teslimini geçtiğimiz günlerde gerçekleştirmiştik. Geriye kalan konutların teslimi de kısa süre içerisinde gerçekleşecek. Doğanyol ilçe merkezimin yanı sıra diğer mahallelerdeki konutları da hak sahiplerine teslim edeceğiz. Gökçe, İshak ve Çolak Mahalleri riskli alan edildi ve biz bu mahalleleri Doğanyol ilçe merkezine alt bir merkez haline getireceğiz. Mahallelerimizde konutların yanında iş yerleri olacak ve buralarda ticari alanlar oluşturacağız. Mahallelerimizi daha modern hale getireceğiz. TOKİ tarafından Gökçe, İshak ve Çolak Mahallesine yapılan konutların teslimi de kısa süre içerisinde yapılacak. Belediye olarak biz de vatandaşımız lehine yapılması gereken ne varsa yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. ” dedi.

“Doğası bozulmadan gelişecek…”

İlçenin çehresinin değişmesi için ciddi yatırımlar yaptıklarının altını çizen Başkan Bay, “Yaşanan deprem elbette ki bizleri üzdü ama depremi biz ilçemizde fırsata dönüştürmek istiyoruz. İlçe merkezimizin çehresini değiştirme adına gayret sarf ediyoruz. İlçemize daha fazla yatırımın gelmesi için bizler gece gündüz demeden çalışıyoruz. Deprem konutlarının tamamlanması ile birlikte de ilçemiz çok farklı bir ilçe olacak. Hükümetimizin yatırımlarının yanı sıra bizlerin belediye olarak yapacağımız yatırımlarla, ilçemizin kültürel özellikleri bozulmadan, doğasıyla bir bütün halinde gelişecek. Bizler vatandaşımızın yanındayız ve hiçbir zaman onları yalnız bırakmayacağız. Bütün imkanlarımızı ilçe sakinleri için seferber ediyoruz.” İfadeleri yer aldı.

 

gazetemalatya.com-Bülten

Kaynak: Editör:
Etiketler: Depremi, fırsata, dönüştürmek, istiyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });