Haber Detayı
23 Mayıs 2020 - Cumartesi 19:01
 
Dayanışma ruhu ile
Ramazanın ibadet, bayramın ise ziyaret zamanı olduğunu belirten AKP MKYK üyesi ve
SİYASET Haberi
Dayanışma ruhu ile

Ramazanın ibadet, bayramın ise ziyaret zamanı olduğunu belirten AKP MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi, “KOVİD-19 pandemisi nedeniyle, hem kendimiz hem de sevdiklerimiz için evde kalmak zorundayız. Bu bayramda yapacağımız fedakarlık, özlediğimiz ve alıştığımız diğer bayramlara ulaşmamızı sağlayacaktır.” İfadeleriyle sokağa çıkma yasağına uyulmasını istedi. Milletvekili Tüfenkçi’nin Ramazan Bayramı mesajında;

“Kardeşlik, dayanışma, yardımlaşma ve paylaşma duygularının en üst seviyede yaşandığı bir Ramazan ayını daha geride bırakarak, Ramazan Bayramı’na hep birlikte ulaştık. Rabbimizin bize lütfu olan bayramlar; dostlukların hatırlanması, dargınlıkların giderilmesi, geleneklerimizin yaşatılması için eşsiz bir fırsattır. Ramazan Bayramı'nın manevi ikliminin herkesi kuşatmasını, milletimizi iyilikte ve hayırda buluşturmasını diliyorum.

Ramazanın ibadet, bayramın ise ziyaret zamanı olduğunu biliyoruz. Ancak bu bayram KOVİD-19 pandemisi nedeniyle, hem kendimiz hem de sevdiklerimiz için evde kalmak zorundayız. Bu bayramda yapacağımız fedakarlık, özlediğimiz ve alıştığımız diğer bayramlara ulaşmamızı sağlayacaktır. Milletimiz, karşılaştığı bütün sıkıntılardan dayanışma ruhuyla kurtulmuştur. Bu zorlu süreci de dayanışma ruhuyla inşallah atlatacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, milletimizin ve tüm İslam âleminin bayramını en kalbi duygularımla kutluyor, Ramazan Bayramı’nın, birliğimizi ve kardeşliğimizi daim kılmasını yaşadığımız coğrafyaya ve tüm dünyaya, sağlık, barış ve huzur getirmesini Cenab-ı Hak’tan diliyorum.” Temennileri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dayanışma, ruhu, ile,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });