Haber Detayı
28 Ekim 2020 - Çarşamba 19:17
 
Cumhuriyet, ilham kaynağı olmuştur
Cumhuriyet'i kuran milli mücadele ruhu, milletimizin her bir ferdinin...
GÜNDEM Haberi
Cumhuriyet, ilham kaynağı olmuştur

“Cumhuriyet'i kuran milli mücadele ruhu, milletimizin her bir ferdinin, özellikle de genç kuşaklarımızın her zaman ilham kaynağı olmuştur.” Diyen AKP Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Cumhuriyetiun kuruluşunun 97. Yılı nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı. Çalık’ın mesajında;

“Ülkemizin, her alanda büyük gelişmeler kat ettiği, güçlü ekonomisiyle, aktif dış politikasıyla uluslararası camiaya da donör ülke haline geldiği, sivil düşüncenin, millet iradesinin tam anlamıyla etkin olduğu bugünlerde Cumhuriyetimizin 97. yıldönümünü kutluyor olmanın gururunu yaşıyoruz.

Bugün Milletimiz, Cumhuriyetimizi bütün değer ve kurumlarıyla özümseyerek, Türkiye'yi dünya devletleri içinde hak ettiği saygın konuma yükseltmek için gerekli olan iradeyi ortaya koymuştur.

Türkiye Cumhuriyeti, bölgesinde yaşanan bütün olumsuz gelişmelere rağmen, demokratik gelişme ve ekonomik kalkınmasını birlikte sağlayarak bölgesinde istikrar ve refahın örnek bir ülkesi olmuştur. Bunda, kuşkusuz milletimizden aldığımız siyasi destek ve ekonomik istikrarın büyük payı vardır.

Artık Türkiye çözüm odaklı politikalarıyla, her alanda dönüşüm ve gelişim yaşayarak, büyük hedefleri, idealleri olan bir ülkedir. 2023, 2053, 2071 diyerek güçlü Türkiye yolunda hedeflerimize bir bir ulaşmaya çalışıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında Yeni Türkiye’yi bağımsız, güçlü, bölgesinde ve dünyada tam etkili bir Türkiye olarak hayal ediyoruz.

Bugün Türkiye bu istikamette kararlı bir şekilde ilerlemektedir. Bu kararlılık Türkiye düşmanlarını korkutmakta, tedirgin etmektedir. Bu nedenle Türkiye’yi ve İslam Coğrafyasını kışkırtacak girişimlerde, alçakça provokatif eylemlerde bulunduklarını görüyoruz. Biz aynı kararlılıkla istikametimize sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Bu yüzden Milletçe, güven ve istikrar ortamını koruyarak birlik ve bütünlüğümüze sahip çıkacak, Cumhuriyetimizin temel değerlerini her türlü sosyal ve siyasi tartışmanın üzerinde tutarak, hedeflerimiz doğrultusunda yolumuza devam edecek ve daha büyük başarılara imza atacağız.

Bu düşüncelerle Cumhuriyetimiz'in 97. kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor,  bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Savaşımızın bütün kahramanlarını rahmetle, şükranla anıyor, bütün vatandaşlarımı en kalbi muhabbetlerimle selamlıyorum. "ifadeleri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhuriyet, ilham, kaynağı olmuştur, Öznur Çalık,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });