Haber Detayı
18 Ocak 2020 - Cumartesi 18:59 Bu haber 838 kez okundu
 
Cumhurbaşkanının bilinen alışkanlığı var!
Cumhurbaşkanını, kamuoyunu suni gündemle meşgul ettiği iddiasında bulundu...
SİYASET Haberi
Cumhurbaşkanının bilinen alışkanlığı var!

SP İlçe Başkanı “Cumhurbaşkanı, özelikle ekonomide işler iyi gitmeyince, çıkar bir açıklama yapar, suni gündemle, kısır bir tartışma ile kamuoyunu günlerce meşgul eder. Bu arada asıl mesele, milletin esas problemleri arada kaynar, gider.” İfadeleriyle Cumhurbaşkanını, kamuoyunu suni gündemle meşgul ettiği iddiasında bulundu. Saadet Partisi (SP) Aylık İlçe Divan Toplantısı ilçe Başkanı Hüseyin Berk Başkanlığında toplanarak gündemdeki konuları görüştü. Toplantı sonrası yapılan açıklamada;  

“Gündemimizde hem bir takım suni gündemler var, bir de bizim esas problemlerimiz var. Biz Problemlerimizi Böyle Çözemeyiz! Suni gündemlerle Türkiye yönetilemez, sadece insanların dikkati önemli konudan, önemli olmayan konulara yönelir. Bundan dolayı; üzerine basa basa söylüyorum ki; çevre konusu çok önemli. İnşaallah biz, iktidara da geleceğiz, halkımızın teveccühünü kazanacağımıza da inanıyorum. Çünkü artık kimse tahammül edemiyor, geçinemiyor, geleceğinden ümidi yok. Onun için çare aramak mecburiyetindeyiz, Saadet Partisi bunu önceleyen bir partidir. Biz bu konuda ciddiyiz, başka bir gündemimiz yok. Tafra atmak, caka satmak istemiyoruz, sadece ülkemizin yaşadığı sıkıntıların sorunlarına çözüm üretmek istiyoruz.

İNSANLARIMIZ UCUZ ÜRÜN ARIYOR!

Değerli arkadaşlar, kıymetli basın mensupları; Ülkemizin, insanımızın problemlerine gelecek olursak, ne yazık ki; tablo hiç iç açıcı değil. Çok net ifade ediyorum; insanımız geçinemiyor! Her güne, gelen yeni zamlarla uyanıyor. Her şey ateş pahası! Yapılan son bir araştırma gösteriyor ki; market market dolaşarak ucuz ürün arayanların oranı 72'den 87'ye çıkmış! Yani; millet, bir ürünü 50 kuruş, 1 lira, 2 lira daha ucuza almak için marketler arasında mekik dokuyor. -Bu ülkede; tenceresini kaynatmak için nerde ucuz ürün var onu takip eden,

5-10 market gezmeden gönül rahatlığıyla alışveriş yapamayan yüzbinlerce anne var!

-Çocuğunu okula gönderirken simit parası veremeyecek durumda olan ve her gün bunun hüznünü, sıkıntısını yaşayan babalar var!

-Faturalara gelen zamlar nedeniyle, faturasını ödeyemeyen ve elektriği, suyu, doğalgazı kesilen milyonlarca insan var.

SOĞAN VE PATATES İHRACATI İZNE BAĞLANDI!

Ucuz gıdaya ulaşımda bu zorluklar yaşanırken, bir de soğan ve patatese ihracat için izin şartı getirildi. Hükümet, yıllardır yapılamayan üretim planlaması nedeniyle soğan ve patateste yaşanan fiyat istikrarsızlığına bu kez ihracata sınırlama getirilerek çözüm arama yoluna gitti. Üretim planlaması yapılamayınca bazı yıllar ithalatla bazı yıllar ihracatla piyasa dengelenmeye çalışılıyor. Yani tarım politikası ile çözülmesi gereken sorunlar, dış ticaret politikasıyla çözülmeye çalışılıyor. Bu da her iki üründe de istikrarsızlığa neden oluyor. Milletin yıllardır en ucuza aldığı ve mutfağında günlük tükettiği patates ve soğan geçen yıllarda 100-200 arası zamlanmıştı. İktidar da kalıcı çözüm üretmek yerine; çareyi soğan depolarını basmakla, esnafı ''terörist'' ilan etmekle, tanzim satış noktaları kurmakla bulacağını sanmıştı. Anlayın artık Allah aşkına! Bu işin tek çözümü var; üretim, üretim, üretim! Siz duymazlıktan gelmekten, anlamamaktan, bıkmadınız; biz de bunu haykırmaktan, her fırsatta dile getirmekten, üretimi, üretime dönük yatırımları vurgulamaktan vazgeçmeyeceğiz!

YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ ÇİNLİLERE SATILIYOR!

Üretime değil, gösterişe ve tüketime dönük yatırımları öncelediniz. Yıllarca paramızı betona ve asfalta gömdünüz, geldiğimiz nokta ortada! Şimdi de Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün 51 hissesinin Çinlilere satışı konuşuluyor. Bizi şaşırtan şu; ortalama 3 milyar dolara mâl olan bir köprünün yarısı nasıl olur da 688 milyon dolara elden çıkarılır? Bunun sebebini iktidar biliyor, biz de biliyoruz! Bu bir şeyi gösteriyor ki; biz başlangıçta iyi bir kazık yemişiz! Milletin de, bizlerin de aklındaki bu soru işaretlerinin bir an evvel iktidar tarafından giderilmesini, makul ve mantıklı bir açıklama yapılmasını bekliyoruz.

GENÇLER EVLENMİYOR!

Değerli arkadaşlar; Sayın Cumhurbaşkanı'nın artık hepinizin bildiği bir alışkanlığı var. Özellikle ekonomide işler iyi gitmeyince, çıkar bir açıklama yapar, suni gündemle, kısır bir tartışma ile kamuoyunu günlerce meşgul eder. Bu arada asıl mesele, milletin esas problemleri arada kaynar, gider. Artık alıştık, milletimiz de artık bu algı oyunlarının farkında. Geçtiğimiz günlerde Sayın Cumhurbaşkanı, yine çıktı ve ''gençler evlenmiyor, evlilik yaşı yükseldi.'' şeklinde bir açıklama yaptı. Peki de gençler nasıl evlecek? Biz Saadet Partisi olarak, gençlerimizin evlenmesini, zamanında ev-bark kurmasına, ailesiyle, çocuklarıyla mutlu ve huzurlu bir ömür geçirmesini istiyor, temenni ediyoruz elbette. Fakat; Sayın Cumhurbaşkanı'nın açıklamalarında olduğu gibi sonucu değil, sebebi konuşmayı; bu sonuca sebep olan problemleri ortadan kaldıracak adımların atılmasının gerekliliğini de ifade ediyoruz. -Her 4 gençten 1'i işsiz, -Her 4 işsizden 1'i üniversite mezunu, -Açlık ve yoksulluk sınırı ortada ama asgari ücret; 2324 TL, -Gençler üniversiteden 25-30 bin lira KYK borcu ile çıkıyor. Devletin acıması yok, bu borcu tıkır tıkır ödeyeceksin diyor. Allah akıl, fikir versin. Allah, başta gençlerimiz olmak üzere, hepimizin yâr ve yardımcısı olsun...” ifadeleri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanının, bilinen, alışkanlığı, var!,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });