Haber Detayı
06 Ocak 2020 - Pazartesi 20:08
 
Ciddi gelişmeler olduğunu görüyoruz
2020 yılında özellikle de hayvan sayısını artırılmasına yönelik destekleme çalışmalarının..
Tarım Haberi
Ciddi gelişmeler olduğunu görüyoruz

Malatya’nın tarım ve hayvancılık kenti olduğunu dile getiren AKP Malatya Milletvekili Çakır, 2020 yılında  özellikle de hayvan sayısını artırılmasına yönelik destekleme çalışmalarının artırılacağını ifade etti. Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’ni ziyaret eden Çakır, burada Birlik Başkanı Akın’la görüş alış-verişinde bulundu.

Son dönemlerde gıda ve suyun stratejik önem taşıdığını belirterek konuşmasına başlayan Birlik Başkanı Akın, “Bizlerde bu noktada sosyal çalışmalar yaparak yetiştiricilerimizin sıkıntılarını yetkililere aktarıyoruz. Destek olan siyasilere teşekkür ediyoruz” diye konuştuktan sonra devamla; “Bu noktada gerek soy kütüğü olsun gerekse damızlık veriminin artırılması ve sürü büyütülmesi ile ilgili önemli destekler sağlanacak. Bizler üretelim devletimiz bizlere destek olsun” şeklinde konuştu.
Milletvekili Ahmet Çakır ise üreticilerin daha bilinçlenmesi ve hükümetin çıkardığı teşviklerden daha doğru bir şekilde faydalanılması adına birliklerin önemli görevler üstlendiğini söyledi. Birliklerden gelen sorunları çözüme kavuşturmak adına gayret gösterdiklerini belirten Çakır, “Hayvancılık noktasında Malatya’mızın ciddi bir gelişme gösterdiğini biliyoruz. Hayvan sayılarının artırılmasıyla bunu çok daha iyi görüyoruz. Önümüzdeki dönemlerde çıkacak olan üretici desteklerinde ilimizin en büyük desteği alması için gayret göstereceğiz. Biz bu noktada bu destekleri Malatya’mıza çekersek kenti ekonomik olarak da geliştirmiş olacağız” diye konuştu.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ciddi, gelişmeler, olduğunu, görüyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });