Haber Detayı
01 Mart 2021 - Pazartesi 15:58
 
Çarmuzu ile Çevreyolu arası yapılaşıyor
Malatya kent merkezinin kuzeyinde yer alan sebze ve meyve bahçeleri ile ünlü Çarmuzu...
Çevre Haberi
Çarmuzu ile Çevreyolu arası yapılaşıyor

Malatya kent merkezinin kuzeyinde yer alan sebze ve meyve bahçeleri ile ünlü Çarmuzu Bölgesinin yaşam standardı yüksek planlı yapılaşması için çalışmalar başladı. Yeşilyurt Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalar doğrultusunda bölge de incelemeler yapan Belediye Başkanı Çınar;” Çarmuzu mahallemizdeki sanayi sitemiz ile Kuzey Çevre Yolu güzergahının arasında kalan bölgenin yaşam standardını yükseltip, temiz, düzenli ve planlı bir görüntüye sahip olması içinde yatırımlarımıza aralıksız devam ediyoruz. Son dönemlerde ki yatırımlarla hızla gelişip büyüdüğü için sanayicilerimizin ve esnaflarımızın yoğun ilgi gösterdiği bu bölgemizde bulunan 4 km’lik imar yolumuzun standardını yükseltmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, yoğun bir çaba sarf ediyorlar.” Diy7erek çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirtti.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Karakuş, Fen İşleri Müdürü Hasan Özaltun ve Çarmuzu Mahalle Muhtarı Ali Berktaş ile birlikte bölgede sanayi alanlarında gerçekleşen imar yolu açma ve çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi. İnceleme gezisi ile ilgili yayınlanan bültende;

“Yeşilyurt’ta ki sanayi bölgelerinin planlı ve sağlıklı bir şekilde gelişmesi için 2021 yılı yatırım programına aldıkları alt ve üst yapı hizmetlerine devam ettiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt’un sanayi alanında yakaladığı başarı çıtasını daha ileri bir seviyeye ulaştırmayı hedeflediklerini söyledi.

Sosyal ve kültürel zenginliklerinin yanı sıra milli ekonomiye katkı sunan organize sanayi bölgeleri ve ticaret alanlarına sahip Yeşilyurt’un var olan potansiyelini yeni yatırımlarla ön plana çıkarmaya gayret ettiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde milli ekonomimizin daha fazla gelişmesi ve kalkınması adına gerçekleşen dev hamleleri, bizlerde yerelde ki yatırımlarımıza desteklemeye devam ediyoruz. Malatya ekonomisinin can damarı olan organize sanayi bölgeleri, ticaret alanları ve tarım arazileriyle bölgemizin ekonomik hayatına önemli katkılar sunan Yeşilyurt’umuzun bu güçlü potansiyelinden yararlanıp, yatırımlarını farklı bölgelerimizde yapmak isteyen fabrika sahipleri ve esnaflarımıza modern ve nitelikli alanlar sunmak için yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Gerek organize sanayi bölgelerimiz gerekse de orta ve küçük ölçekli sanayi sitelerimizin daha güzel ve daha modern bir kimliğe kavuşması içinde elimizden gelen desteği sağlıyoruz. Çarmuzu mahallemizdeki sanayi sitemiz ile Kuzey Çevre Yolu güzergahının arasında kalan bölgenin yaşam standardını yükseltip, temiz, düzenli ve planlı bir görüntüye sahip olması içinde yatırımlarımıza aralıksız devam ediyoruz. Son dönemlerde ki yatırımlarla hızla gelişip büyüdüğü için sanayicilerimizin ve esnaflarımızın yoğun ilgi gösterdiği bu bölgemizde bulunan 4 km’lik imar yolumuzun standardını yükseltmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, yoğun bir çaba sarf ediyorlar. Yolumuzun kodlama ve dolgu işlemlerinden sonra gerçekleşecek asfaltlama çalışmalarından sonra bağlantı yollarını açarak bölgemize ulaşımı daha rahat ve konforlu hale getirmiş olacağız. Bunun yanı sıra bölgemizde bulunan ve özellikle yaz aylarında esnaflarımızı ve mahalle sakinlerini rahatsız edecek şekilde kötü kokular yayan dere yatağını da ıslah ederek, temiz ve güzel bir görünüme kavuşturacağız. Yeni yatırımcılar içinde burayı daha konforlu ve modern hale getirerek bölgemizin ekonomik hayatının daha fazla güçlenmesini sağlayacağız. Açılacak bağlantı yolları ve dere yatağının ıslah edilmesiyle birlikte buradaki sanayi alanlarımızın cazibesini de artırmış olacağız.” İfadeleri yer aldı.

gazetemalatya.com- Bülten 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çarmuzu, ile, Çevreyolu, arası, yapılaşıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });