Haber Detayı
23 Ocak 2020 - Perşembe 20:08 Bu haber 940 kez okundu
 
Battalgazi’nin bülteninde GETAT merkezi yok!
Battalgazi Belediyesi kendi projesinden vazgeçti galiba” ve “ Projeyi kamuoyunun gündeminden..
SAĞLIK Haberi
Battalgazi’nin bülteninde GETAT merkezi yok!

Valiliğin bülteninde var, Belkediyenin bülteninde yok. Vali Baruş’un İspendere GETAT merkezine yaptığı ziyaret Belediye bülteninde yer almadı. Malatya ekonomisine ve sağlık turizmine önemli katkıları olacağı belirtilen GETAT merkezinin, Belediyenin bülteninde yer almaması “ Battalgazi Belediyesi kendi projesinden vazgeçti galiba” ve “ Projeyi kamuoyunun gündeminden düşürerek unutturmak mı isteniyor” gibi çeşitli spekülasyonlara neden oldu.  Valiliğin yayınladığı bültende “İspendere İçmelerine geçen Vali Baruş’u burada Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ve yetkililer karşıladı. İspendere Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama Merkezi ve Araştırma Merkezini gezerek Başkan Güder’den bilgiler aldı” ifadeleri yer almasına rağmen Battalgazi Belediyesinin yayınladığı bültende Vali Baruş’un İspendere GETAT Merkezi gezisi ile ilgili tek bir cümle kullanılmadı. Vali Aydın Baruş’un Battalgazi’deki tesisleri inceleme ziyaretleri ile ilgili yayınlanan bültende;

“Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ve Malatya Valisi Aydın Baruş, bölgenin en kapsamlı Yaşam Merkezi olan Battalgazi Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi’ni ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Malatya Valisi Aydın Baruş ile birlikte bölgenin en yeni, en kapsamlı en modern Sosyal Yaşam Merkezi olan Battalgazi Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi’ni ziyaret etti. 7’den 77’ye herkese hizmet veren Yaşam Merkezi’nde ki çalışmalar hakkında genel bir bilgi alan Vali Baruş ve Başkan Güder, vatandaşlarla tek tek sohbet etti. Vatandaşlar tarafından büyük ilgi gösterilen Yaşam Merkezi’ne övgüler yağdıran Vali Baruş, çok nezih ve temiz bir mekanın Battalgazi Belediyesi tarafından hayata geçirildiğinin altını çizdi.

En iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Sayın Valimiz Aydın Baruş ile vatandaşlarımızın Sportif faaliyetlerini yapabilecekleri ve Eylül ayında faaliyete giren Sosyal Yaşam Merkezimizi gezdik. Battalgazi Sosyal Yaşam spor merkezimiz 20 bin metre kare kapalı alana sahip, içinde erkeklere ve bayanlara özel iki yarı olimpik yüzme havuzu bulunmakta. Çocuklarımızın yüzebileceği mini havuzlarımız var. Burada yüzmenin haricinde birçok sportif alanda aktivite yapılmakta, bunlardan bir tanesi fitness salonları, gençlerin ve bayanlarımızın aerobik yapabileceği alanlarımız ile birlikte çocuklarımızın jimnastik yapabileceği alanlar mevcut. Spor merkezimizde aynı anda 500 kişi farklı alanlarda spor yapabiliyor. Biz, bu mekânı Battalgazi’mize kazandırırken, özellikle bu bölgede böyle kapsamlı bir sosyal tesisin olmayışını göz önüne alarak, bölgemizde yaşayan insanların sportif faaliyetlerini yapabilmeleri için ihtiyaçlarını gidermek adına bu tesisimizi Battalgazi’mize kazandırmış olduk. 800 civarında kayıtlı üyemiz var. Bu üyelerimize burada en iyi hizmeti veremeye çalışıyoruz. Ayrıca Halk Eğitim Merkezi’nden gelen hocalarımız ile burada öğrencilerimize Resim, Müzik ve farklı kurslarla eğitim veriyoruz. Bizlere bugün eşlik eden sayın Valimiz Aydın Baruş’a emeğinden ve katkılarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Baruş: “Battalgazi çok şanslı ilçe”

‘Çok nezih ve temiz bir mekan. Belediyemize ait bu mekanı görmekten dolayı oldukça memnun kaldım’ diyen Malatya Valisi Aydın Baruş, “Battalgazi ilçemizde yapılan çalışmaları yerinde görmek üzere Belediye Başkanımız Osman Güder ile küçük bir gezide bulunduk. Battalgazi ilçemize çok güzel bir yaşam merkezi kazandırılmıştı. Eylül ayında hizmete açılmış ve o günden beri de vatandaşımız tarafından teveccüh görerek, faaliyetinearalıksız şekilde devam ediyor. Yaşam Merkezi’ni gezdik ve gördük. Çok nezih ve temiz bir mekan olmuş. Vatandaşlarımızın maddi olarak da çok rahat bir şekilde karşılayabileceği bir aidat sistemi şeklinde burada bütün yediden yetmişe, çocukluk çağından gençliğe yaşlılarımıza kadar insanlarımızın istifade edebileceği alanlar oluşturulmuş. Gerek yüzme havuzları, gerek Fitnesssalonları, gerek kafeterya imkanları, gerekse gençlerimizin, çocuklarımızın sanatsal ve sportif alanda istifade edebileceği alanlar oluşturulmuş. Çok güzel bir yaşam merkezi olmuş. Yoğun şehirleşme ile birlikte insanlar yaşadıkları konutlarda sıkılıyorlar. İnsanımız bu tür alanlara ihtiyaç duyuyor. Böyle merkezlerin oluşturulması, modern şehirlerin oluşturulması anlamında da oldukça önemli. Bu anlamda Battalgazi ilçemizin şanslı olduğunu söyleyebiliriz. Arkadaşlarımıza sordum bu tesislerden en az bin 500’e kadar düzenli bir üyelik sistemi ile istifade etme imkanı var. Çok güzel bir imkan veadeta hayran kaldım. Böyle mekanların oluşturulması, şehrimize kazandırılması çok önemli. Bu mekanları görmekten dolayı oldukça memnun kaldım. Bu anlamda Osman Başkanımıza da teşekkür ediyorum” ifadeleri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Battalgazi’nin, bülteninde, GETAT, merkezi, yok!,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });