Haber Detayı
01 Nisan 2020 - Çarşamba 14:33
 
Banka yönetiminde bir Malatyalı
1955 Malatya doğumlu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi..
EKONOMİ Haberi
 Banka yönetiminde bir Malatyalı

İŞ Bankası Yönetim Kurulu üyeliğine Malatyalı Rıdan Selçuk atandı. Yönetim Kurulu üyeliğine atanan bağımsız denetçi ve yeminli mali müşavir Selçuk'la birlikte 3 kişinin daha CHP tarafından yönetim kurulu üyeliğine ataması yapıldı. CHP Kontenjanından yapılan atamalar, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapıldı. Kılıçdaroğlu, Rıdvan Selçuk, Fazlı Bulut, Durmuş Öztek ve Hakan Özyıldız’ı İş Bankası Yönetim Kurulu üyeliğine atadı. Kılıçdaroğlu'nun atadığı isimlerin siyasetle doğrudan ilişkisi olmayan konularının uzmanı liyakatli kişileri olması dikkat çekti.
RIDVAN SELÇUK KİMDİR?
1955 Malatya doğumlu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü mezunudur.
1985-1987 yılları arasında A.B.D.’de Vanderbilt Üniversitesi’nde ekonomi dalında lisans üstü eğitimi yapmıştır.
Maliye Bakanlığında Hesap Uzman Yardımcığı, Hesap Uzmanlığı, Baş Hesap Uzmanlığı, Bakan Danışmanlığı ve Gelirler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı görevlerinde bulunmuş; bilahare Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında Bağ-Kur Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı; T.C. Kopenhag Büyükelçiliğinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Müşavirliği ve Maliye Bakanlığında Bakanlık Müşavirliği, Vergi Konseyi üyeliği ve başkan vekilliği görevlerini ifa etmiştir.
Vatandaşın Vergisini Koruma Derneği (VAVEK) Yönetim Kurulu Başkanı olup, Dernek temsilcisi olarak Vergi Konseyi genel kurul üyeliği görevini sürdürmektedir.
2004 yılından bu yana bağımsız denetçi ve yeminli mali müşavir olarak faaliyette bulunmaktadır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Banka, yönetiminde, bir, Malatyalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });