Haber Detayı
10 Ocak 2020 - Cuma 23:34
 
Bakanlıktan yarışmaya davet çağrısı yinelendi
Orta ve lise öğrencileri arasında açılan tüketici hakları konulu resim ve karikatür..
Kültür Haberi
Bakanlıktan yarışmaya davet çağrısı yinelendi

Orta ve lise öğrencileri arasında açılan tüketici hakları konulu resim ve karikatür yarışmasına katılım çağrısı yinelendi. Son başvuru tarihine günler kala yinelenen çağrı  “Tüketici Hakları” konulu resim ve karikatür yarışmasını içeriyor. Ticaret Bakanlığı tarafından açılan ve ortaokul 2-6-7-8. Sınıflar ile Lise 9-10-11 ve 12. Sınıfta eğitim gören öğrencilerin katılacağı resim ve karikatür yarışması açılmış ve başvurular 18 Kasım 2019 tarihinde başlamıştı. Katılımın ücretsiz ve yarışmacıların tek bir eserle katılabileceği ve son başvuru tarihinin 7 Şubat 2020 olduğu belirtilen yarışma ile ilgili yapılan duyuruda;

Ticaret Bakanlığı, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü tarafından Milli Eğitimin temel amaçları doğrultusunda, eğitim çağındaki çocuklarımızı ve gençlerimizi bilinçli tüketim ve tüketici hakları konusunda bilinçlendirmek, farkındalık yaratmak, sanatsal çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek, sergilemek ve kalıcı eserler bırakmaya özendirmek amacıyla tüm Türkiye’de resmi ve özel okullarda eğitim ve öğretim gören ortaokul 5.6.7.8.’nci sınıf öğrencilerini kapsayan “Tüketici Hakları” konulu resim yarışması ile lise 9.10.11.12.'nci sınıf öğrencilerini kapsayan “Tüketici Hakları” konulu karikatür yarışması düzenlenmektedir.

Yarışma ile ilgili olarak;

· Yarışmaya katılım ücretsizdir.

· Ticaret Bakanlığı temsilcileri, Jüri üyeleri ile birinci dereceden yakınları (akrabaları) yarışmaya katılamazlar.

· Her öğrenci yarışmaya yalnız bir eserle katılacaktır.

· Resimler 35x50 ebadındaki resim kâğıdına çizilmelidir.

· Katılımcılar kendi anlatım biçimlerine uygun her türlü tekniği ve malzemeyi kullanmakta serbesttirler.

Yarışma duyuruları;

https://tuketici.ticaret.gov.tr/haberler/liseler-arasi-karikatur-yarismasi

https://tuketici.ticaret.gov.tr/haberler/ortaokullar-arasi-resim-yarismasi

Web adreslerinde yayımlanmış olup, yarışmaya son katılım tarihi 07 Şubat 2020 ‘dir. Başvurular, resim veya karikatürlerin aslı (orjinali) ve katılım formunun, elden, posta veya kargo aracılığı ile Ticaret İl Müdürlüğünde yarışma sekretaryasına teslim edilmesi ile yapılacaktır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakanlıktan, yarışmaya, davet, çağrısı, yinelendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });