Haber Detayı
24 Aralık 2020 - Perşembe 16:33
 
Arapgir ürünlerine akademik destek
İlçenin yöresel ürünlerin bilimsel olarak geliştirilmesi, araştırılması,tanıtımı yapılması ve ...
EKONOMİ Haberi
Arapgir ürünlerine akademik destek

İlçenin yöresel ürünlerin bilimsel olarak geliştirilmesi, araştırılması,tanıtımı yapılması ve pazarlanması  amacıyla Arapgir Belediyesi ile Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ)arasında ARGE ve ÜRGE iş birliğinin geliştirilmesi protokol imzalandı. Protokol Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ve MTÜ Rektörü Prof. Dr. Aysun BAY Karabulut tarafından imzalandı. İstihdam yaratma ve gelirlerin yüzde 10’unun üniversite öğrencilerin burs olarak verilmesi amacıyla imzalana protokol ile ilgili yayınlanan bültende;  

“Malatya Turgut Özal Üniversitesi ile Arapgir Belediyesi arasında bölgenin gelişmesine ve yeni istihdam imkânlarının oluşturulmasına katkıda bulunmak amacıyla başta yöresel ürünler olmak üzere ARGE (Araştırma ve Geliştirme) ve ÜRGE (Ürün Geliştirme) faaliyetlerini yürütmek üzere iş birliği protokolü yapıldı. İşbirliği protokolünde MTÜ başta yöresel ürünler olmak üzere tarafların uygun görülen alanlarda ARGE (Araştırma ve Geliştirme) ve ÜRGE (Ürün Geliştirme) faaliyetlerini yürütmek üzere yöresel ürünlerin verimliliğinin ve iş istihdamının artması için akademik destek sağlayacak, yeni eğitim kursları açılması için destek sağlayıp akademik destekte vereceği belirtildi.

Gelirlerin 10’u Öğrencilere Burs Olarak Verilecek.

MTÜ ile Malatya Arapgir Belediyesinin AR-GE ve ÜRGE’sini birlikte yaparak geliştirdiği ürünlerden elde edilen gelirin yüzde onunun (10) öğrencilere burs verilmesi için Malatya Turgut Özal Üniversitesini Geliştirme Vakfına verileceği belirtildi.

Rektör Prof. Dr. Karabulut, MTÜ geliştirilen ürünlerin ambalaj, pazarlama ve uluslararası ihracatta ürünlerin reklam tanıtımını gerçekleştirip aynı zamanda pandemi süreciyle e-ticaret sektörün’de destek vereceğini belirtti.

gazetemalatya.com-Bülten

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Arapgir, ürünlerine, akademik, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });