Haber Detayı
21 Şubat 2020 - Cuma 17:29
 
Akpınar’da karaborsa silah satışı
Akpınar semtinde bulunan bir büfede karaborsa silah satışı yapıldığı istihbaratını..
ASAYİŞ Haberi
Akpınar’da karaborsa silah satışı

Akpınar semtinde bulunan bir büfede karaborsa silah satışı yapıldığı istihbaratını alan güvenlik güçleri, şüphelileri fiziki ve teknik izlemeye aldı. İzleme sonrası yapılan operasyonda 38 adet silah ile 2000 civarında silah mühimmatı ele geçirildi. Eşzamanlı yapılan operasyonlarla  21 şüphelinin gözaltına alındığı ve suç şebekesinin çökertildiği operasyonla ilgili Jandarma Komutanlığından yapılan duyuruda;  

“Malatya İl J.K.lığınca Kasım 2019 ayı içerisinde Malatya ili Yeşilyurt, Battalgazi ve Pütürge ilçeleri ile Adıyaman ili Sincik ilçesinde ikamet eden (7) şüpheli şahsın, kaçak silah ve mühimmatları yüksek fiyatlarla Battalgazi ilçesi Akpınar caddesi üzerinde bulunan isimsiz silah tamir atölyesi ve büfelerde sattıkları bilgisi alınmıştır.

Yapılan ön istihbari çalışma sonucunda, alınan bilgi teyit edilmiş (7) şüphelinin organize bir şekilde silah ve mühimmat kaçakçılığı yaptığı tespit edilmiştir. Suçluların yakalanarak adalete teslim edilmesi ve suç unsurlarının ele geçirilerek ilimizde huzur ve güven ortamının sağlanması için Planlı Faaliyet çalışmasına başlanılmıştır.

Malatya İl Jandarma Komutanlığınca konu ile ilgili Adli ve Mülki makamlar ile koordine kurulduktan sonra şüpheliler fiziki ve teknik takibe alınarak uzun süre takip edilmesinin ardından; Şüphelilerin kaçak yollardan elde ettikleri av tüfeklerinin namlularını keserek tabanca şekline getirdikleri ayrıca kurusıkı tabancaların ise namlularını değiştirmek suretiyle gerçek silaha dönüştürdükleri tespit edilmiştir. Bu kapsamda;

21 Şubat 2020 Cuma günü saat 06.00’dan itibaren (168) Jandarma personelinin katılımıyla,

Malatya ve Adıyaman illerinde organize bir şekilde silah ve mühimmat kaçakçılığı yaptığı tespit edilen (21) şüpheliye ait Battalgazi ilçesinde (2) silah tamir atölyesi ve (1) adet büfe ile (19) ev, Yeşilyurt ilçesinde (3) ev, Pütürge ilçesinde (1) ev ve Adıyaman ili Sincik ilçesinde (1) ev olmak üzere toplam (27) adreste icra edilen operasyonda; (1) Adet 7.62 mm Mavzer Tüfek, (31) Adet Ruhsatsız Av Tüfeği, (3) Adet El Yapımı Tabanca, (3) Adet Kurusıkı Tabanca, (88) Adet 7.62 mm Tüfek Fişeği, (700) Adet 7.65 mm Tabanca Fişeği, (240) Adet 9 mm Tabanca Fişeği (200) Adet Kurusıkı Tabanca Fişeği, (1.080) Adet Av Tüfeği Kartuşu ve (150) Gram Kubar Esrar ele geçirilmiş, şüphelilerin tamamı yakalanarak gözaltına alınmış, organize bir şekilde silah ve mühimmat kaçakçılığı yapan suç örgütü çökertilmiştir.” Bilgileri yer aldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Akpınar’da, karaborsa, silah, satışı,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });