Haber Detayı
23 Kasım 2020 - Pazartesi 17:51
 
Akıl, görgü ve sorumluluk sahibi..
Türk Milletinin kadim tarihinde öğretmenlerimiz toplumun her kesiminden gerekli sevgi...
GÜNDEM Haberi
Akıl, görgü ve sorumluluk sahibi..

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Milletvekili Fendoğlu mesajında;

“Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucu Başbuğu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

 Öğretmen; öğrenenle öğretileni buluşturan, öğrenenle öğretilmesi gerekeni kavuşturan bir akıl, görgü ve sorumluluk sahibi kişidir. Milli birlik ve kardeşliğimizin taşıyıcı sütunlarıda öğretmenlerimiz dir. Öğretmenlik bir şuur timsali, anıtlaşmış bir onur emsalidir.

Türk Milletinin kadim tarihinde öğretmenlerimiz toplumun her kesiminden gerekli sevgi ve saygıyı görmüş, kültürel mirasımızın nesillere aktarılmasında, çağ açıp çağ kapatan tarihi zaferlerinin  mimarları olarak aziz hatıraları ve isimleri Türk Milletinin şanlı tarihine altın harfler ile yazılmıştır.

Onlar geleceğin büyük Türkiye'sinin güvenceleri, Türk milletinin umut ve aydınlık yüzleridir.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yetişmesinde fedakârca, vefakârca ve özverili bir biçimde gayret gösteren öğretmenlerimiz her türlü takdire fazlasıyla layıktır. 2023 Lider Ülke Türkiye hedefinin gerçekleşmesinde ki yegane kaynak yine öğretmenlerimiz olacaktır.

Aydınlığın simgesi, toplumun yol göstericisi öğretmenlerimizin bu özel gününde,  öncelikle Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucu Başbuğu ve Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere Şehit düşmüş ve bir nedenle hayatlarını kaybetmiş öğretmenlerimizi saygıyla, rahmetle anıyor, emekli öğretmenlerimize sağlık, esenlik temenni ediyor, görevine devam eden ve göreve yeni başlayan öğretmenlerimize üstün başarılar diliyor, gençlerimizin ve çocuklarımızın daha iyi eğitim almaları için gayret gösteren bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü kutluyorum.” İfadelerine yer verdi.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP Milletvekili, Mehmet Fendoğlu, 24 Kasım
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });