Haber Detayı
21 Kasım 2019 - Perşembe 17:02
 
5 maddeden 3 görüşüldü 2’si ertelendi
Belediye Meclisinin gündeminde yer alan 5 maddeden 3 karara..
GÜNDEM Haberi
5 maddeden 3 görüşüldü 2’si ertelendi

Büyükşehir Belediye Meclisinin gündeminde yer alan 5 maddeden 3 karara bağlanırken 2’si ertelendi.  Büyükşehir tarafından yapılan planda yolda kalan evin kamulaştırılması, park alanına cami yapılması talebinin reddi ve imar planı revizyonuna yapılan 4 ayrı itirazın reddedilmesi oylanarak karara bağlandı.

Büyükşehir Belediye Meclisinin Kasım Ayı çalışmaları devam ediyor. Başkanvekili Selim Pilten Başkanlığında toplanan 5. Oturumda, gündemde yer alan 5 maddenin 3 ü görüşülürken 2 maddenin görüşülmesini de bir sonraki oturuma erteledi.

Oylanarak karara bağlanan maddeler şöyle;

Kentsel Dönüşüm alanı ilan edilen 28 hektarlık Taştepe- Hanımınçiftliği bölgesi için hazırlanan uygulama ve nazım imar planlarında evinin yola gittiği gerekçesiyle yapılan itirazın, plan bütünlüğünü bozduğu, kamu yararı olmadığı gerekçesiyle reddedilmesi ve yolda kalan evin kamulaştırılması,

Mevcut planda yeşil alan fonksiyonunda olan İlyas Mahallesi 286 ada 35 nolu parseldeki 515 metrekarelik bölümüne cami yapılması için ibadet tesisi alanına dönüştürülmesi talebi, bölgenin yeşil alan ihtiyacını azaltacağı, yakınlarında cami olduğu ve bölge halkının bu yönde talebinin olmadığı gerekçesiyle reddedilmesi ve

200 Hektarlık Beydağı- Kernek-Yamaç bölgesi için hazırlanan imar planı revizyonunun 150 hektarlık alanına yapılan 4 ayrı itirazın, plan bütünlüğünü bozacağı gerekçesiyle reddedilmesi, oylanarak kabul edildikten ve 6 oturumun 22 Kasım Günü yapılması kararlaştırıldıktan sonra 5. Oturum sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 5, maddeden, 3, görüşüldü, 2’si, ertelendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });