Haber Detayı
04 Ocak 2021 - Pazartesi 13:43
 
27 Konut bitme aşamasında 7’si de
24 Ocak 2020 yılında meydana gelen depremde evleri hasar gören depremzedeler için Bulutlu...
SİYASET Haberi
27 Konut bitme aşamasında 7’si de

24 Ocak 2020 yılında meydana gelen depremde evleri hasar gören depremzedeler için Bulutlu Mahallesinde yaptırılan 34 konuttan 27’sinin bitme aşamasında olduğunu belirten AKP Milletvekili Kahtalı, “25 mahallede yapımı hızla devam eden 540 konut 1-2 ay içerisinde tamamlanacak. Geri kalan mahallelerimizde plan, proje ve yer tespit çalışmaları ile temel ve inşaat hazırlıkları sürüyor” dedi. AKP Milletvekili Ahmet Çakır’la birlikte, deprem konutlarının büyük oranda tamamlandığı Bulutlu Mahallesindeki çalışmaları inceledikten sonra Milletvekili Hakan Kahtalı’nın yaptığı açıklamada;

‘24 Ocak’ta meydana gelen depremde ağır hasar alan konutların bir kısmının kentteki kırsal mahallelerde olduğunu ifade eden Kahtalı, “Toplamda 25 kırsal mahallemizde şimdilik 540 konutun inşaat çalışmaları devam ediyor ve 1-2 ay içerisinde tamamlanacak. Diğer mahallerimizde de plan, proje ve yer tespit çalışmaları AFAD ve TOKİ tarafından sürdürülüyor” ifadelerini kullandı.

Bulutlu Mahallesinde Konutlar Bitme Aşamasında

Bulutlu Mahallesinde 27 konut yapımının tamamlandığını ifade eden Hakan Kahtalı, “Geçtiğimiz yıl Merkez üssü Elazığ/Sivrice olan 6.8 şiddetindeki depremin Malatya’mızda da etkili olması hasebiyle oluşan sıkıntıları yaptığımız konutlar ile gidermeye ve depremin yaralarını sarmaya devam ediyoruz. Şehrimizin çeşitli bölgelerine inşa ettiğimiz bu konutlarımız ile birlikte depremin yarattığı olumsuzlukları bir an önce ortadan kaldırmak adına var gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın deprem sonrası meydana gelen mağduriyetlerini bu güzel konutlarla gidereceğiz inşallah. Bugün geldiğimiz noktada Bulutlu Mahallemiz ’deki konutlarımızın yüzde 90’a yakın bir oranda bittiğini görüyoruz. Şu ana kadar toplamda 34 konutu hedeflediğimiz Bulutlu Mahallemiz ’de 27 konutun yapımını tamamlamış bulunmaktayız. Kalan 7 konutumuzu da bir an önce bitirip vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız. En fazla 1-2 aylık bir süreçte bu konutların yapımını tamamlamayı planlıyoruz. Aynı zamanda yüklenici firma ile yaptığımız görüşmelerde mahallemize muhtar evi, TOKİ yetkilileri ise yerel mimariye uygun bir cami yapacaklar. Battalgazi Belediyemiz ise çocuk parkı inşa edecek” ifadeleri yer aldı.

Bülten 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 27, Konut, bitme, aşamasında, 7’si, de,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });