Haber Detayı
05 Aralık 2019 - Perşembe 18:19 Bu haber 1189 kez okundu
 
24 Saat ücretsiz hizmet
17’si Merkez, 18’i ilçe olmak üzere Acil Sağlık İstasyonlarının deprem, sel, toprak kayması..
SAĞLIK Haberi
24 Saat ücretsiz hizmet

Acil Sağlık Hizmetleri Haftası nedeniyle Vali Baruş’ u makamında ziyaret eden Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ile 112 Acil ekibi, il genelinde yapılan çalışmalar hakkında Vali Baruş’a bilgiler verdi. Sağlık Müdürü Dr. Bentli “Acil sağlık hizmetleri, vatandaşlarımıza herhangi bir acil hastalık veya yaralanma halinde, günün 24 saati ücretsiz olarak verilmektedir” diyerek 24 saat hizmet verdiklerini belirtti.Ziyaretle ilgili yapılan açıklama şöyle;  

“Acil Sağlık Hizmetleri Haftası nedeniyle İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Recep Bentli, Acil Sağlık Hizmetleri İl Başkanı Dr. Kemal Şener, 112 Başhekimi Dr. Serdar Derya, Acil Sağlık Hizmetleri İl Başkan Yardımcısı Dr. Osman İçel ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri personeli Vali Aydın Baruş’u makamında ziyaret etti. İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Recep Bentli, Vali Aydın Baruş’a 1-7 Aralık tarihleri arasında kutlanan Acil Sağlık Hizmetleri Haftası kapsamında yapılan çalışmalar ve düzenlenecek etkinlikler hakkında bilgi verdi.

“İl Sağlık Müdürlüğü emrinde görev yapan 17’si Merkez, 18’i ilçe olmak üzere Acil Sağlık İstasyonlarının deprem, sel, toprak kayması, çığ düşmesi gibi doğal afetlerin yanı sıra endüstriyel kazalar ve kitlesel olaylar ile acil hastalık ve yaralanma hallerinde hızlı ve etkin müdahale ile ölümlerin önlenmesi ve sakatlıkların azaltılması öncelikli hedefleri olduğunu ifade eden Doç. Dr. Bentli, Acil sağlık hizmetleri, vatandaşlarımıza herhangi bir acil hastalık veya yaralanma halinde, günün 24 saati ücretsiz olarak verilmektedir” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Aydın Baruş, 112 Acil Sağlık Hizmetleri çalışanlarının yaptıkları görevin önemine değinerek, " Acil vakalara zamanla yarışarak müdahale eden. İnsan sağlığı ve hayatını ön planda tutmayı amaçlayarak görev yapan 112 Acil Sağlık personeli çalışanlarının Acil Sağlık Hizmetleri Haftasını kutlayarak görevlerinde başarılar diledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 24, Saat, ücretsiz, hizmet,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });