Haber Detayı
03 Nisan 2020 - Cuma 21:35
 
110 esnafa erken ödeme
Yeşilyurt Belediyesi, borçlu olduğu 110 esnafa vadesi gelmeden ödeme..
EKONOMİ Haberi
110 esnafa erken ödeme

Yeşilyurt Belediyesi, borçlu olduğu 110 esnafa vadesi gelmeden ödeme yaptı. Korona virüs salgını nedeniyle ekonomik anlamda olumsuz etkilenen esnaflara yapılan erken ödeme ile ilgili açıklamada;
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, virüs salgını nedeniyle zor günlerden geçen esnaflara günü gelmemiş borçlarını erken ödeyerek destekte bulunduklarını ifade etti.
“BORÇLARIMIZI ERKEN ÖDEDİK”
110 esnafa günü gelmemiş 4 milyon 700 bin TL. ödeme yaptıklarını dile getiren Başkan Çınar, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda yeni tip Koronavirüs (COVİD-19) salgının etkilerini azaltmak, toplum ve insan sağlığını korumak, evden çıkamayan vatandaşların sorunlarına kalıcı çözümler gidermek, salgın nedeniyle işyerlerini geçici olarak kapatma durumunda kalan esnaflarımıza katkı sunmak adına elimizden geleni yapıyoruz. İlçemizin farklı bölgelerinde kurulan pazar yerlerinden 3 ay boyunca işgaliye parası almayacağımızı ve ruhsat ödemelerinin kredi kartı üzerinden taksitlendirilmesine yönelik kararımızı kamuoyuna açıklamıştık. Esnaflarımızın bu zorlu dönemde yaşayabilecekleri mağduriyetleri ortadan kaldırmak adına ilçemizin farklı bölgelerinde işyeri bulunan ve ülke ekonomisine ciddi katkılar sunan esnaflarımızın bu zor gününde yanında yer almaya devam ediyoruz. Yeşilyurt Belediyesi olarak esnafımıza destek olmak için günü gelmemiş borçlarımızı erken ödedik. 110 esnaf kardeşimize 4 milyon 700 bin TL ödeme yaparak zor günlerde bir nebzede olsa destekte bulunmaya çalıştık. Allah’a şükürler olsun ki çok güçlü temellere dayanan, zor günlerde halkının yanında yer alan bir devletimiz vardır. Bizlerde bu konuda üzerimize düşenleri yerine getirme noktasında elimizden geleni yapıyoruz. Virüs salgını nedeniyle yaşadığımız bu zorlu ve kritik süreci el birliğiyle mutlaka atlatacağız. Yeter ki açıklanan kuralları harfiyen yerine getirelim, sabırlı olalım, zorunlu olmadıkça evlerimizden çıkmayalım ve öncelikle sağlığımızı muhafaza edelim. Hep birlikte bu zorlukların altında kalkacağız. Çünkü biz zor günlerde kenetlenen ve paylaşan aziz bir milletiz.” ifadeleri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 110, esnafa, erken, ödeme,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });