SAĞLIK Haber Girişi: 28.05.2020 - 16:21, Güncelleme: 15.06.2021 - 12:24

1 Vakaa görülünce Karantinaya..

 

1 Vakaa görülünce Karantinaya..

Korona virüs testi pozitif çıkan bir vatandaş nedeniyle Sürür Köyü (Mahallesi)karantina
Yazıhan Sürür Köyü (Mahalle) karantina altına alındı. Korona virüs testi pozitif çıkan bir vatandaş nedeniyle Sürür Köyü (Mahallesi)karantina kapsamına alındı. Komşuluk ilişkilerinin yoğun olması nedeniyle bir çok vatandaşla yakın tgemasın olması ve olası yayılmanın önüne geçmek amacıyla İlçe Hıfzısıhha Kurulu tarafından alınan kararntina kararında;   “İlçemize bağlı Sürür Mahallesinde Covid-19 test sonucu pozitif olan 1 (bir) vaka tespit edilmiştir. Kırsal mahallelerimizde geleneksel yapımızın temellerinden olan komşuluk ilişkilerinin aktif olması bu bağlamda fiziksel temasın yoğun olması ile birlikte sosyal izolasyonun mümkün olmadığı bir gerçektir. Bundan dolayı COVID-I9 testi pozitif çıkan vatandaşımızın çok sayıda kişi ile temas kurduğu değerlendirilmektedir. Salgının yayılımının önüne geçmek, mahalle ve ilçe toplum sağlığını korumak maksadıyla 1593 sayılı Umumi Hıfzısıhha Kanununun 27. ve 72/7 maddeleri ile Malatya Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun 29.03.2020 tarih ve 2020/20 sayılı kararının 2. maddesi gereğince 28.05.2020 tarihinde saat 12:00'den itibaren İlçemiz Sürür Mahallesinin acil sağlık ihtiyaçları hariç ikinci bir emre kadar karantina altına alınmasına, zaruri ihtiyaçların (gıda, ilaç temini vb.) ise Kaymakamlığımız bünyesinde faaliyet gösteren Vefa Sosyal Destek Grubu aracılığıyla karşılanmasına, Yukarıda belirtilen karara uymayanlar hakkında 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi uyarınca idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına,” Duyurusu yer aldı.
Korona virüs testi pozitif çıkan bir vatandaş nedeniyle Sürür Köyü (Mahallesi)karantina

Yazıhan Sürür Köyü (Mahalle) karantina altına alındı. Korona virüs testi pozitif çıkan bir vatandaş nedeniyle Sürür Köyü (Mahallesi)karantina kapsamına alındı. Komşuluk ilişkilerinin yoğun olması nedeniyle bir çok vatandaşla yakın tgemasın olması ve olası yayılmanın önüne geçmek amacıyla İlçe Hıfzısıhha Kurulu tarafından alınan kararntina kararında;  

“İlçemize bağlı Sürür Mahallesinde Covid-19 test sonucu pozitif olan 1 (bir) vaka tespit edilmiştir. Kırsal mahallelerimizde geleneksel yapımızın temellerinden olan komşuluk ilişkilerinin aktif olması bu bağlamda fiziksel temasın yoğun olması ile birlikte sosyal izolasyonun mümkün olmadığı bir gerçektir. Bundan dolayı COVID-I9 testi pozitif çıkan vatandaşımızın çok sayıda kişi ile temas kurduğu değerlendirilmektedir. Salgının yayılımının önüne geçmek, mahalle ve ilçe toplum sağlığını korumak maksadıyla 1593 sayılı Umumi Hıfzısıhha Kanununun 27. ve 72/7 maddeleri ile Malatya Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun 29.03.2020 tarih ve 2020/20 sayılı kararının 2. maddesi gereğince 28.05.2020 tarihinde saat 12:00'den itibaren İlçemiz Sürür Mahallesinin acil sağlık ihtiyaçları hariç ikinci bir emre kadar karantina altına alınmasına, zaruri ihtiyaçların (gıda, ilaç temini vb.) ise Kaymakamlığımız bünyesinde faaliyet gösteren Vefa Sosyal Destek Grubu aracılığıyla karşılanmasına,

Yukarıda belirtilen karara uymayanlar hakkında 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi uyarınca idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına,”

Duyurusu yer aldı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gazetemalatya.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.