Haber Detayı
09 Ocak 2020 - Perşembe 14:33
 
1 Mart’ta seçim var!
Üniversite Mahallesi için seçim 1 Mart'ta. Nüfus yoğunluğu her geçen gün artan Bulgurlu
GÜNDEM Haberi
1 Mart’ta seçim var!

Oy kullanacak seçmen listeleri 17-30 Ocak’ta askıya çıkıyor. 1 Martta yapılacak seçimlere şimdilik 4 aday başvurdu. Üniverite Mahallesi için seçim 1 Mart'ta. Nüfus yoğunluğu her geçen gün artan Bulgurlu  olmak üzere komşu mahallelerin bölünmesiyle oluşturulan yeni mahalle biriminde, Üniversite, öğrenci yurtları, Teknokent, Malatya Stadının yanı sıra dikey yapılaşma nedeniyle her geçen gün artan nüfus ve gelişen yerleşim alanları bulunuyor.  Üniversite Mahallesi adı altında kurulan yeni mahalle için muhtarlık seçimi yapılacak. 102 muhtarlık bölgesine sahip Battalgazi ilçesi, yeni kurulan Üniversite Mahallesi ile 103 Muhtarlık bölgesine bölündü.

Seçmenlerin Şehirgösteren mevkiinde bulunan Malatya Anadolu Lisesinde oy kullanacağı seçimler için şimdilik 4 muhtar adayının başvuru yaptığı öğrenildi. 1 Martta yapılacak seçimlerle ilgili olarak Battalgazi 1. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığından yapılan duyuru da;

“BATTALGAZİ İLÇE SINIRLARI İÇERİSİNDE YENİ KURULAN ÜNİVERSİTE MAHALLESİNE AİT MUHTARLIK BÖLGESİ ASKI LİSTELERİ 17-30 OCAK 2020 TARİHLERİ ARASINDA ASKIYA ÇIKARTILACAKTIR. İLGİLİ SEÇİM 01 MART 2020 PAZAR GÜNÜ ŞEHİRGÖSTEREN MEVKİİNDE BULUNAN MALATYA ANADOLU LİSESİ’NDE 08.00-17.00 SAATLERİ ARASINDA YAPILACAKTIR.” Bilgileri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 1, Mart’ta, seçim, var!,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });